Adam Vojtěch se kariérně posunul zase o kousek dál: na tuto pozici čekal několik měsíců

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch má novou práci a stal se velvyslancem ve Finsku. Informaci potvrdili i na ministerstvu zahraničí s tím, že úřad politik převzal v pondělí. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Do Finska se Vojtěch přesunul i se svou manželkou a začátkem týdne začal plnit diplomatické funkce. Na tuto pozici čekal několik měsíců a dokonce stěhování do Finska musel odkládat, aby mohl dál plnit funkci ministra zdravotnictví.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Na pozici velvyslance Vojtěch vystřídal Ivana Jukla, který byl zde velvyslancem od roku 2016.

Vojtěch před časem říkal, že politika vyžaduje mnoho úsilí a musí se do toho jít naplno, i když občas to stojí hodně fyzického a psychického zdraví.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Exministr prý byl na hraně, když se objevil koronavirus. Je ale na svou práci hrdý a své působení na ministerstvu bere jako velkou zkušenost.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Již delší dobu se mluvilo o nové funkci Vojtěcha a ministr zahraničí Jan Lipavský měl pochybnosti o způsobilostech exministra zdravotnictví.

PSALI JSME: POSLANCI SE PTALI SCHILLEROVOU, JESTLI VRÁTÍ 2 MILIONY KORUN ZA FOCENÍ PRO VLASTNÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ: POLITIČKA RAZANTNĚ ODPOVĚDĚLA A ŘEKLA, ŽE JE TO ZPOLITIZOVANÝ PŘÍBĚH

PŘIPOMÍNÁME: POLICIE SE ZABÝVÁ INCIDENTY, KE KTERÝM DOŠLO POTÉ, CO INICIATIVA CHCÍPL PES ZVEŘEJNILA ADRESY POSLANCŮ: CO SE STALO

Share