„S koncem nouzového stavu nezačíná karneval“: Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger řekl, že uvolňovat opatření je třeba obezřetně

Nový šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger na tiskové konferenci řekl, že lidé, kteří pocítili příznaky koronaviru, by měli podstopit testování, nikoli zůstat doma v posteli. Uvedl také, že i když nouzový stav brzy skončí, neznamená to ale, že brzy bude vše povoleno. Píše o tom CNN Prima News.

Ministr zdravotnictví na tiskové konferenci apeloval na občany a řekl, že pokud pocítí příznaky koronaviru, aby tak šli na test. Nejprve je třeba potvrdit nákazu.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Nový ministr poděkoval premiérovi, že ho na tento post nominoval. Uvedl také, že sebude snažit, aby v ČR byly pouze registrované vakcíny.

Cílem podle něj nyní bude, aby bylo možné očkovat 140 tisíc dávek denně. Dodal, že zatím nepředpokládá použití ruské vakcíny Sputnik V bez schválení EMA.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Nyní se chce dozvědět více o vakcínách a také o všem, co s tím souvisí. I když si občané přejí, aby v Česku bylo mnoho dalších vakcín, zatím si myslí, že by se měly používat ty certifikované.

Ministr také zhodnotil současnou epidemickou situaci. Vše se zlepšuje, ale opatření je třeba rozvolňovat obezřetně.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Petr Arenberger řekl, že to, že brzy skončí nouzový stav, ještě neznamená, že brzy začne karneval. Vyjádřil také slova obdivu k bývalému ministru Janu Blatnému.

PSALI JSME: JAK POLITICI REAGUJÍ NA ODVOLÁNÍ JANA BLATNÉHO: NEPOVOLIL V ČESKU POUŽÍVAT RUSKOU VAKCÍNU SPUTNIK V NEBO MÁ, CO SI ZASLOUŽIL

PŘIPOMÍNÁME: PRVNÍ NEVHODNÝ OUTFIT PRVNÍ DÁMY SPOJENÝCH STÁTŮ: JILL BIDENOVÁ V SÍŤOVANÝCH SILONKÁCH VZBUDILA NA INTERNETU ROZRUCH

Share