„Zda si Policie ČR může dovolit ztratit až 10 tisíc kvalifikovaných lidi“: Policejní prezident varuje před následky, pokud bude schváleno povinné očkování

Policejní prezident Jan Švejdar se vyjádřil k možnému zavedení povinného očkování pro zástupce některých profesí. Upozornil, že to může mít negativní důsledky i pro Policii ČR. Píšou o tom Novinky.cz.

Policejní prezident na svém Twitteru napsal, že před zavedením povinného očkování pro zaměstnance některých profesí by bylo třeba diskutovat o možných důsledcích.

Jan Švejdar / Zdroj: youtube.com

Nedovede si představit, jaké by to mělo důsledky pro českou policii. Podle něj alespoň jednu dávku vakcíny dostalo téměř 82 procent policistů.

Myslí si, že to je velmi dobrý výsledek. Mezi policisty jsou však i ti, kteří se nechtějí nechat naočkovat.

Jan Švejdar / Zdroj: youtube.com

„Nejsem si ale jist, zda si Policie ČR může dovolit ztratit až 10 tisíc kvalifikovaných lidi, kteří očkování doposud odmítají,“ uvedl Jan Švejdar.

Celkový počet policistů se pohybuje kolem 40 tisíc, také pro policii pracuje dalších 10 tisíc občanských zaměstnanců.

Policista / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vláda nyní projednává téma možného zavedení povinného očkování pro lidi nad 60 let a také pro lidi, kteří pracují v určitých profesích. Jde o zdravotníky, pracovníky v sociálních zařízeních, policisty, hasiče nebo vojáky.

PSALI JSME: V ČESKU BUDE SNĚŽIT, MÍSTY MŮŽE NAPADNOUT I 10 CENTIMETRŮ SNĚHU: METEOROLOGOVÉ VAROVALI PŘED SNĚHOVOU POKRÝVKOU V NĚKOLIKA KRAJÍCH

PŘIPOMÍNÁME: MIGRAČNÍ KRIZE: NĚMECKO ODPOVĚDĚLO LUKAŠENKOVI, KTERÝ POŽADOVAL, ABY EU PŘIJALA 2000 MIGRANTŮ Z BĚLORUSKA

Share