„Záleží na politicích, jak nechají epidemii rozjet“: Milan Kubek volá po zavedení lockdownu a podporuje povinné očkování

Prezident České lékařské komory Milan Kubek mluví o nutnosti zavedení lockdownu. Vysvětluje, že je nutné snížit počet kontaktů mezi lidmi, aby se šíření viru zpomalilo. Tvrdí, že už nyní záleží jen na politicích. Řekl to pro CNN Prima News.

Milan Kubek připomněl, že virus se šíří hlavně tehdy, když lidé mají kontakty mezi sebou. Česká lékařská komora proto vyzývá k omezení kontaktů, což by šíření viru zpomalilo.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Například počet kontaktů klesá, když lidé nechodí na hromadné akce, nebo když pracují z domova. Jinými slovy prezident ČLK volá po zavedení lockdownu.

Řekl také, že Česká lékařská komora podporuje vakcinaci, v budoucnu to bude mít pozitivní efekt. Určitě to pomůže při další vlně epidemie.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle něj je nyní nutné, aby mnozí občané již dostali třetí dávku, aby posílili svou imunitu. Nutná jsou také opatření k zastavení nárůstu počtu hospitalizací. Některé kraje na Moravě už mají s tím problémy v nemocnicích.

V úterý proběhla diskuse o současné situaci mezi ministry a hejtmany. Vláda poté rozhodla, že zavedení lockdownu nyní není vhodné.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Záleží na politicích, kolik lidí nechají umřít, jak nechají epidemii rozjet a jaké budou ekonomické ztráty,“ uvedl Milan Kubek.

Pokračoval, že čím déle bude to trvat, tím horší bude epidemická situace a pro její zlepšení bude nutné zavést přísnější opatření.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle něj politici nemohou ignorovat, když denně začnou umírat stovky lidí. Varoval, že za několik týdnů už může být situace v mnoha nemocnicích velmi špatná. Tvrdí, že politici opět reagují pozdě.

Kromě toho ČLK vyzývá k tomu, aby vakcinace proti koronaviru byla povinná pro všechny osoby starší 18 let. Výjimku by samozřejmě měli lidé, kteří nemohou být očkováni, protože mají kontraindikace.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš v úterý hovořil o tom, že očkování bude možná povinné pro lidi nad 60 let i pro zaměstnance některých profesí.

V sousedním Rakousku by mělo být zavedeno povinné očkování pro všechny od začátku února. Pokud by se tedy Česko k takovému kroku odhodlalo, bylo by to podobné jako u rakouského modelu.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Rakušanům můžeme závidět odvážnou vládu, která zvedla ručník z ringu“ dodal Milan Kubek. Doufá také, že i vlády jiných států začnou jednat podobně jako rakouská.

PSALI JSME: VÍT RAKUŠAN OZNÁMIL, ŽE BUDOUCÍ VLÁDA VE STŘEDU PŘEDSTAVÍ SVŮJ PLÁN ŘEŠENÍ EPIDEMIE: BUDOU MLUVIT O KONKRÉTNÍCH OPATŘENÍCH A KROCÍCH

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ DĚTÍ PROTI KORONAVIRU SE BLÍŽÍ: PFIZER A BIONTECH TVRDÍ, ŽE JEJICH VAKCÍNA MÁ 100% ÚSPĚCH U DOSPÍVAJÍCÍCH VE VĚKU 12 AŽ 15 LET

Share