Plešatý pes zoufale potřeboval pomoc: měl štěstí, že potkal tu správnou osobu a změnil se k nepoznání

Nemocný a téměř plešatý pes několik měsíců putoval po ulicích Houstonu a hledal pomoc. Jednoho večera uviděl na parkovišti ženu a rozhodl se zkusit štěstí. Neznámá si všimla křížence, dala mu nějaké jídlo a nasadila vodítko.

Gardenia/Zdroj: instagram

Kříženec udělal správnou volbu. Žena ho přivedla domů a okamžitě pro něj začala hledat nový domov. Na Facebook zveřejnila fotografii Gardenia (takové jméno pes dostal), který brzy upoutal pozornost záchrankyně zvířat Katie Evers.

Gardenia/Zdroj: goodhouse.ru

Dívka se mnohokrát setkala s případy plešatosti u toulavých psů, ale i ona byla vyděšená zanedbávaným stavem Gardenia. Po vyšetření u lékaři se stalo známo, že zvíře má závažný případ demodikózy, neinfekční formy kožního onemocnění způsobené parazitem.

„Pes byl pokrytý ranami a krustami. Na některých místech již začala sekundární infekce. Vypadalo to velmi špatně,“ vzpomíná Katie. Gardenia trpěl neustálým svěděním, ale léčbu vytrvale snášel. Pes ale dobře jedl, i když odmítal hrát a komunikovat s lidmi. Antibiotika a léčebné koupele však udělaly svou práci – pokožka Gardenie se začala čistit a začala se objevovat nová srst.

Po několika týdnech léčby se pes začal znovu cítit dobře Katie nebyla připravena pejska nechat a začala mu hledat nový domov. Její kamarádka Bree Tripaldi brzy zareagovala na dívčinu nabídku. Spolu se svým snoubencem Jadenem od samého začátku sledovala příběh psa a už tehdy věděla, že Gardenia bude dokonalým přírůstkem do jejich rodiny.

Už při prvním setkání vyšlo najevo, že pes a majitelé byli prostě stvořeni jeden pro druhého – Bree a Jaden se do Gardenie zamilovali a nechtěli ho pustit.

Podle jejího nového majitele se Gardenia stal veselým zvířetem, které neustále běhalo kolem domu a zahrady s dalším mazlíčkem – německým ovčákem. A dnes už nikdo nepozná to nešťastné zvíře s smutnýma očima, které bloudilo ulicemi a hledalo pomoc.

ČTĚTE TAKÉ: MAJITELÉ NATOČILI VIDEO, JAK FENA ZASTAVUJE EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY SVÉHO KAMARÁDA

PSALI JSME: NA DNĚ ROKLE SEDĚLA FENA, ALE ONA TAM BYLA DOBROVOLNĚ: CO TAK DŮLEŽITÉHO HLÍDALA FENA

Share