Piráti chtějí rozpustit Sněmovnu: předseda strany jedná s ostatními stranami a prezidentem Zemanem

Pirátská strana připravuje návrh na rozpuštění Sněmovny. Plánují setkat se s představiteli ostatních opozičních a vládních stran, jak postupovat dál. Rozpuštění dolní komory Parlamentu Piráti měli navrhnout již dnes, ale Ivan Bartoš ještě potřebuje jednat s jinými poslaneckými kluby. Informuje o tom server echo24.cz.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Piráti netají, že místo nedůvěry vláda chtějí Sněmovnu rozpustit. K tomu je ale potřeba 120 hlasů poslanců, což znamená, že by návrh musely podpořit hnutí a ANO a ČSSD. O tomto návrhu Ivan Bartoš již mluvil s prezidentem Milošem Zemanem.

Dle slov předsedy Pirátské strany Zeman musí podepsat volební zákon, který ho na stůl dostal pouze dnes. „Jasně jsme po jednání s ním řekli, že začátkem tohoto týdne budeme jednat s předsedy stran,“ uvedl Bartoš.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček již prohlásil, že Zeman zákon podepsal a v úterý tím pádem se měly konat schůzky Pirátů a jiných stran. Pokračovat budou i v dalších dnech.

Bartoš dodal, že se chce setkat s Okamurou, Babišem, KSČM a koalicí SPOLU. Pokud Sněmovna bude rozpuštěna, volby se budou konat v létě.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Jak je známo Zeman není příznivcem předčasných voleb a to jeden z důvodů, proč se šéf Pirátů s prezidentem setkal.

Bartoš je ale přesvědčen, že Zeman musí ctít ústavu nemá volnost její výkladu. Jinak by se mohl učinit další krok a jednalo by se o ústavní žalobu.

PSALI JSME: „MÁM PRO VÁS NOVINKU. PODEPSALI JSME MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ“: PETR ARENBERGER PROZRADIL, KDY BUDE MOŽNÉ CHODIT VENKU BEZ ROUŠEK

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM PŘIPRAVEN BOJOVAT ZA SVOJE DOBRÉ JMÉNO“: JAN HAMÁČEK JE PŘIPRAVEN VYSVĚTLIT POSLANCŮM SVOU CESTU DO RUSKA

Share