„Mám pro vás novinku. Podepsali jsme mimořádné opatření“: Petr Arenberger prozradil, kdy bude možné chodit venku bez roušek

Podle šéfa resortu zdravotnictví Petra Arenbergera bude od příštího pondělí za určitých podmínek možné být venku bez roušek. To bude možné díky mimořádnému opatření, které už ministr podepsal. Upozornil ale také na to, že žáci druhého stupně základních škol se nemusejí po celé zemi do škol vrátit. Řekl to v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova.

„Mám pro vás novinku – dnes v noci jsme podepsali mimořádné opatření, v němž je natvrdo zakotveno, že pokud jsme sami venku i v zastavěné oblasti, tak můžeme roušku sundat,“ řekl Petr Arenberger pro TV Nova.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Ale pokud tam budou další lidé, je nutné roušku nasadit. Ministr uvedl, že příkladem takové situace může být čekání na autobus na zastávce.

Opatření vstoupí v platnost v pondělí 10. května. Také v tento den je plánováno otevření mnoha služeb.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

10. května by se žáci druhého stupně základních škol měli vrátit do lavic po celé zemi. Podle ministra je ale pravděpodobné, že se tak v několika krajích nestane.

Jde o Zlínský a Jihočeský kraj a také o Vysočinu. Zatím je tam epidemická situace horší než v jiných krajích. Podle ministra to zatím neumožňuje ukazatel počtu nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„Ještě to budeme probírat, ve čtvrtek zvážíme, jak vše vyřešit tak, aby se většina z těchto krajů dala z hlediska škol také otevřít,“ dodal Petr Arenberger pro TV Nova.

Šéf resortu zdravotnictví neřekl konkrétní termíny, kdy by mohly být ve školách nahrazeny antigenní testy PCR testy. Také podle něj bude rotační výuka zatím pokračovat.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Petr Arenberger komentoval i kritiku ministra kultury Lubomíra Zaorálka. Konkrétně se vyjádřil k tomu, že pro různé kulturní akce jsou třeba PCR testy. Ministr zdravotnictví uvedl, že toto téma se diskutuje už delší dobu a že se snaží najít kompromisy.

Ministr také odpověděl na otázku, zda se nebojí, že by kvůli rozvolnění opatření mohla začít nová vlna koronaviru. Podle něj se snaží být velmi opatrní a řekl, že doufá, že se tak již nestane.

PSALI JSME: ČÁST OPOZICE VYZÝVÁ MINISTRA VNITRA JANA HAMÁČKA K OKAMŽITÉ REZIGNACI: PODLE NICH MŮŽE JEDNÁNÍ MINISTRA OHROŽOVAT STÁTNÍ BEZPEČNOST

PŘIPOMÍNÁME: „ŽÁDNÝ MUŽ SE SE MNOU NIKDY NEROZCHÁZEL“: HEREČKA BROŽOVÁ PROMLUVILA O SVÝCH VZTAZÍCH A PROZRADILA, CO DĚLÁ BĚHEM PANDEMIE

Share