Předseda ODS musel na operaci: Fiala prozradil, co se stalo a kdy se vrátí do Sněmovny

Šéf občanských demokratů skončil v nemocnici kvůli akutnímu chirurgickému zákroku na kolenu. Minimálně do konce týdne se nebude moci naplno věnovat své práci. Na tiskové konferenci TOP 09, KDU-ČSL a ODS to potvrdila Markéta Adamová Pekarová. Píše o tom web blesk.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Dovolte mi úvodem omluvit pana předsedu Fialu, protože z důvodu lékařského zákroku tento týden nebude ve Sněmovně,“ prohlásila předsedkyně TOP 09 a popřála Fialovi brzké uzdravení.

Mluvčí ODS Václav Smolka prohlásil, že kandidát na premiéra musel na operaci kolena a nyní už je doma. V tuto chvíli u něj probíhá rekonvalescence.

O zákroku se zmínila na sociálních sítích i sám Fiala. Řekl, že je na dobré cestě a věří, že se brzy po operaci uzdraví.

Předseda ODS se tak nezúčastnil tiskové konference koalice Spolu, která byla věnována tématu Vrbětické kauzy. Opoziční strany předpokládají, že vicepremiér Jan Hamáček chtěl tuto kauzu vyměnit za nákup ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V.

Marian Jurečka, Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Hamáček již ale tato obvinění popřel. Před časem operaci podstoupil i ministr vnitra, kdy mu lékaři zprůchodnili dýchací cesty.

Problémy s koleny potrápily i bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. „Dřív nebo později to stejně skončí výměnou kloubu,“ říkal politik, který složil mandát poslance a prohlásil, že na podzim do Sněmovny kandidovat nebude.

PSALI JSME: ČÁST OPOZICE VYZÝVÁ MINISTRA VNITRA JANA HAMÁČKA K OKAMŽITÉ REZIGNACI: PODLE NICH MŮŽE JEDNÁNÍ MINISTRA OHROŽOVAT STÁTNÍ BEZPEČNOST

PŘIPOMÍNÁME: ZAČAL SOUD KATEŘINY KRISTELOVÉ A PAVLA NOVOTNÉHO: CO POŽÁDALA ZNÁMÁ MODERÁTORKA OD POLITIKA

Share