„Děti už konečně musíme dostat do školy“: Andrej Babiš uvedl, že školy jsou důležitější prioritou než restaurační zahrádky

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že zatím pozitivní trend ve vývoji epidemie nepřekročil klíčovou hranici. Prioritou podle něj stále zůstávají školy, tedy návrat žáků do tříd. Toto téma je více prioritní než otevření restauračních zahrádek. V plánu je také zavedení PCR testů ve školách místo antigenních testů. Premiér o tom mluvil v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Andrej Babiš řekl, že je třeba dělat kroky velmi postupně a opatrně. Vysvětlil, že pozitivní trend ve vývoji epidemie se velmi zpomalil, to znamená, že všechny ukazatele klesají také velmi pomalu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér uvedl příklad Izraele, kde je očkováno již většina populace, ale vláda se stále chová velmi opatrně ohledně všeho, co souvisí s epidemií koronaviru.

Pozitivní trend určitě pokračuje a to je dobře. Čísla se ale snižují už velmi pomalu, proto je velmi důležitá obezřetnost a je potřeba nedopouštět se chyb z minulých měsíců a uplynulého roku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády proto požádal všechny, aby dodržovali potřebná pravidla a opatření, protože virus nikam nezmizel a pravděpodobně bude ještě s námi dlouho.

„Děti už konečně musíme dostat do školy,“ uvedl Andrej Babiš pro CNN Prima News. Dodal, že už byly otevřeny mnohé obchody a část služeb a příští pondělí bude další rozvolnění opatření, ale řada dětí se stále učí doma na dálku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl, že ví, že restaurace nyní nefungují normálně, ale restaurační zahrádky zatím nejsou prioritou. Kromě toho chce také vláda v nejbližší době zavést PCR testy na školách.

Premiér mluvil i o rotační výuce. Očekává, kdy ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Petr Arenberger nabídnou místo střídání něco jiného.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho očekává, jak ministerstvo zdravotnictví navrhne zmírnění opatření týkajících se sportu a kultury. Je také nutné zlepšit proces očkování v zemi. Podle něj má nový ministr zdravotnictví nyní před sebou obrovské výzvy.

Andrej Babiš také upozornil, že šéf resortu zdravotnictví by měl nejen řídit, ale také komunikovat a přinášet lidem důležité informace. Podle jeho slov Petr Arenberger přesto rád komunikuje.

Psali jsme: Zkažená oslava nebo příležitost být s rodinou: Jak Jiřina Bohdalová oslavila 90. narozeniny. Kdo se připojil k blahopřání

PSALI JSME: KORUNA NEBO EURO: SYMPATIE K EVROPSKÉ MĚNĚ V ČESKU SE ZA ROK ZDVOJNÁSOBILA A TO JE NEJVĚTŠÍ POČET ZA POSLEDNÍCH 10 LET

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI CHTĚJÍ ROZPUSTIT SNĚMOVNU: BARTOŠ JEDNÁ S OSTATNÍMI STRANAMI A PREZIDENTEM ZEMANEM

Share