„Jsem připraven bojovat za svoje dobré jméno“: Jan Hamáček je připraven vysvětlit poslancům svou cestu do Ruska

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že byl šokován informacemi, které zveřejnil portál Seznam Zprávy. Chtěl prý Jan Hamáček odletět do Moskvy, aby vyměnil kauzu Vrbětice za ruskou vakcínu. Podle jeho slov má teď nejtěžší chvíle v životě. Píšou o tom Novinky.cz.

„Toto je nejtěžší okamžik mého života, a to mám za sebou dlouhou politickou kariéru. Šokovalo mě to,“ přiznal Jan Hamáček.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Portál Seznam Zprávy informoval, že ministr vnitra prý ještě před odletem do Ruska plánoval dojednat dodávky vakcíny Sputnik V a v této souvislosti slíbit ruským politikům „ututlání“ kauzy Vrbětice.

Také tehdy chtěl projednat téma, aby se Praha stala místem setkání pro amerického prezidenta Joea Bidena a ruského prezidenta Vladimira Putina.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček v úterý uvedl, že tyto informace jsou lží a spekulací. Uvedl, že věděli, že ještě 7. dubna už mnoho informací měla média, to znamená, že je mohli kdykoli zveřejnit.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj by tedy v takové situaci už nějaké údajné jeho sliby ruské straně nedávaly smysl.

Přesto v úterý dopoledne ministra vnitra ostře kritizovala část opozice. Chtěli uslyšet vysvětlení od ministra v dolní komoře Parlamentu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Jsem připraven bojovat za svoje dobré jméno a vysvětlit kolegům, jak to celé bylo,“ reagoval Jan Hamáček. Je připraven sdělit podrobnosti poslancům.

PSALI JSME: „MÁM PRO VÁS NOVINKU. PODEPSALI JSME MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ“: PETR ARENBERGER PROZRADIL, KDY BUDE MOŽNÉ CHODIT VENKU BEZ ROUŠEK

PŘIPOMÍNÁME: „SRDÍČKO TO NEVYDRŽELO, ZKOLABOVALA A UŽ JI NENAHODILI ZPĚT“: V RODINĚ PETRY JANŮ SE STALA SMUTNÁ UDÁLOST. DO NEBE ODEŠLI JEJÍ TETA SE STRÝCEM

Share