Petr Arenberger nastínil své nejbližší úkoly: Nový ministr zdravotnictví prozradil, co chce splnit jako první

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger prozradil, jaké úkoly bude třeba splnit jako první. Nyní je podle něj nutné zajistit potřebné množství vakcín pro naši zemi a také zlepšit komunikaci ministerstva. Řekl to pro CNN Prima News.

Petr Arenberger uvedl, že je třeba pokračovat v očkování v zemi a je třeba se postarat o to, aby ČR dostala co nejvíce dávek vakcín.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Když byl Jan Blatný ministrem zdravotnictví, komunikaci jeho resortu s občany kritizovalo hodně politiků. Nový šéf resortu chce tuto komunikaci zlepšit.

Kromě toho prý chce také bojovat proti fake news, například blokovat je. To budou jeho první úkoly na novém postu.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Za sedm měsíců je to už třetí výměna ministra zdravotnictví. To znamená, že Petr Arenberger se stal čtvrtým šéfem resortu zdravotnictví za celou dobu pandemie koronaviru v Česku.

V médiích se také objevily informace, že by nový ministr mohl najít způsob, jak do Česka dodávat a používat vakcíny z Číny a Ruska, a to i bez schválení Evropské lékové agentury.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Mnozí politici tvrdili, že Jan Blatný byl odvolán právě z důvodu, že v Česku neumožňoval používat neregistrované vakcíny. Petr Arenberger na tiskové konferenci ale uvedl, že preferuje registrované vakcíny.

Situaci ohledně možného použití dalších vakcín ale také komentoval. Zatím chce Česko zajistit právě těmi vakcínami, které byly schváleny.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„Podíváme se, zda pro lidi, kteří mají zájem být očkováni neregistrovanými vakcínami, neexistuje nějaká cesta, která odpovídá evropským předpisům,“ řekl Petr Arenberger pro CNN Prima News.

PSALI JSME: „S KONCEM NOUZOVÉHO STAVU NEZAČÍNÁ KARNEVAL“: NOVÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ PETR ARENBERGER ŘEKL, ŽE UVOLŇOVAT OPATŘENÍ JE TŘEBA OBEZŘETNĚ

PŘIPOMÍNÁME: BAVORSKO SE DOHODLO S RUSKEM NA VÝROBĚ SPUTNIKU V: SLOVENSKO ALE NEDOPORUČUJE OČKOVÁNÍ TOUTO VAKCÍNOU

Share