Pavel Kříž slaví 60. narozeniny: herec nerad mluví o soukromém životě a tajně se oženil

O mnoha hercích známe téměř všechno i jejich soukromých životech, ale Pavel Kříž, který slaví 60. nerozeniny, patří k té skupině umělců, která své soukromí tají. Proslavil se díky roli Štěpána Šafránka v Básnicích a nyní je podruhé ženatý. Svatbu ovšem utajil. Píše o tom web extra.cz.

Narodil se Pavel Kříž v roce 1961 v Brně a herectví ho bavilo již od dětství. Slávu získal díky roli veršujícího lékaře v Básnicích.

Pavel Kříž / Zdroj: youtube.com

V roce 1988 emigroval do Kanady, kde vystudoval psychoterapii a následně pracoval v domově pro seniory.

Po několika letech se vrátil domů, aby natočil čtvrtý díl Básníků. Přicestoval tehdy se svou manželkou Bonnie Gloverovou, která očekávala narození potomka. Na letišti ve Frankfurtu se jí ale udělalo špatně a o dítě přišla.

Pavel Kříž / Zdroj: youtube.com

Žena po nějaké době se vrátila zpět a Kříž se o tomto období moc nevyjadřoval. „Nemluvím o části života, která se týká Kanady,“ říkal herec s tím, že si tyto vzpomínky chrání jako ty nejcennější.

Před čtyřmi lety herec začal být spojován s Jolanou Kijonkovou a následně si ji tajně vzal v roce 2019. Nic moc jiného z jeho soukromí není známo.

Pavel Kříž / Zdroj: youtube.com

Pavel Kříž si také zahrál v Ordinaci v růžové zahradě, Marii Terezii nebo Ulici. Mimo jiné se objevil ve filmech Muzzikanti či Pražské orgie.

Herec dokonce dostal roli Adolfa Hitlera ve snímku Lída Baarová. Kříž říkal, že role pro něho byla složitá a dělal vše, co bylo v jeho silách a svědomí má čisté.

Pavel Kříž / Zdroj: youtube.com

Umělec je také skvělým tanečníkem a v minulosti ovládl soutěž StarDance společně s Alici Stodůlkovou. Od té doby prý ale netančí, protože nebyla příležitost.

PSALI JSME: “BYLA TO PRO NEJ PRIORITA ČÍSLO JEDNA”: KOLEGA PETRA KELLNERA PROMLUVIL, CO BYLO PRO MILIARDÁŘE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: “VŽDYCKY JSEM PREFEROVALA PODPATKY A SUKÝNKY”: DOMINIKA BRANIŠOVÁ PROMLUVILA O VELKÉ ZMĚNĚ SVÉHO STYLU OBLÉKÁNÍ

Share