„Je to na velice dobré cestě,“: premiér Babiš prozradil termín dalšího rozvolňování, a kdy se vrátíme k normálu

Premiér Andrej Babiš na sociálních sítích uvedl, že by se 26. dubna mohlo znovu částečně rozvolnit, pokud situace bude příznivá. Týkat by se mělo děti a sportu. Rovněž dodal, že by se mohlo zahájit očkování u osob nad 60 let. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V pořadu Čau lidi Babiš řekl, že s ministrem zdravotnictví bude jednat, co se dá rozvolnit 26. dubna, pokud situace bude dobrá. Soustředit se chce hlavně na děti a sportovní aktivity.

Předseda vlády si myslí, že se epidemiologická situace zlepšuje, ale rovněž dodal, že počty pacientů v nemocnicích jsou stále vysoké.

Babiš si také pochvaluje tempo očkování a tím, že bylo aplikováno již 2,5 milionu dávek. Mimo jiné se podle premiéra může otevřít registrace pro lidi nad 60 let.

Předseda vlády věří, že ke konci června můžeme mít dostatek vakcíny pro 5,6 milionu lidí. To ale musí dodavatelé vakcíny splnit své závazky. „Takže si držme palce, že to vydrží, je to na velice dobré cestě,“ řekl politik a dodal, že se k normálnímu životu můžeme vrátit kolem července.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš také zdůraznil, že poměrně vyrostlo procento občanů, kteří chtějí vakcínu dostat. Nyní se toto číslo pohybuje na hodnotě 69 %. V prosinci to dle premiéra bylo jen 39 %.

PSALI JSME: “NEVÍM, NECHCI KOMENTOVAT“: BABIŠ ŘEKL, ZDA VEŘEJNOST DOZVÍ BLIŽŠÍ INFORMACE, TÝKAJÍCÍ SE UDÁLOSTI VE VRBĚTICÍCH V ROCE 2014

PŘIPOMÍNÁME: BENJAMIN ROLL VYZVAL LIDÍ K DEMONSTRACI U RUSKÉ AMBASÁDY: POLICIE HLÍDÁ DODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ

Share