Na krajnici leželo malé červené zvíře a nehýbalo se. Pak ale toto náhodné setkání v lese změnilo život celé rodině

V roce 2007 upoutala pozornost rodiny z Finska červená skvrnka na krajnici, která se ukázala jako malá červená veverka. Zvíře leželo na zemi a nehýbalo se. Ani lidé, kteří šli kolem, ho nevyděsili! Když se rodina přiblížila, nebyla si jistá: je toto zvíře naživu?

Arttu / Zdroj: pandda.me

Lidé ale o osudu veverky nerozhodovali sami. Odvezli ji k veterináři. Zvíře bylo naživu, ale jedna návštěva lékaře mu nestačila. Ale po několika opakováních se veverka opravdu začala cítit lépe.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Šťastní lidé už byli připraveni pustit zvíře na svobodu, ale nakonec to neudělali. Důvod byl přesvědčivý: „Uvědomili jsme si, že se její oko nikdy úplně nezahojí. A je nepravděpodobné, že by dokázala sama žít ve volné přírodě,“ řekla jedna ze zachránkyň.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Východisko ze situace bylo nalezeno bez dlouhého přemýšlení: ať veverka zůstane v domě! Všichni už si na novou obyvatelku zvykli a ona sama, zdá se, už nechtěla nikam jít. Všichni členové rodiny jednomyslně rozhodli, že veverka by měla zůstat. S novým jménem Arttu zvíře vstoupilo do nového života.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Veverka se ukázala být milovníkem bojů, zvlášť když šlo o rvačku s něčíma rukama! Arttu ale nikdy bolestivě nekousal.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Arttu měl další koníček: hlodavec rád lezl do kapuce a kapsy své rodiny a usínal tam. Veverka nemohla žít bez ořechů, ovoce, hub a šišek.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Po nějaké době si majitelé uvědomili, že se rozhodli správně, když nechali veverku žít v domě. Z jeho chování bylo zřejmé, že také miluje svou rodinu a šťastně s ní tráví čas. Veverka, jako kotě, se ráda stočila do klubíčka a přitulila se k lidem.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Arttu často chodil se svou rodinou na procházku. V něm se probouzela jeho divoká povaha a vylézal na nejvyšší stromy. Arttu ze svých procházek neustále přinášel trofeje. Byly to obvykle šišky.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Speciální byla také péče o tak neobvyklého mazlíčka. Například rodina pravidelně stříhala veverce drápy.

Arttu se doma choval, jako by se pro tento život narodil. V domě s lidmi se hlodavec cítil jako ryba ve vodě.

Arttu / Zdroj: pandda.me

Ale veverky bohužel nežijí dlouho. 6 let poté, co si obyvatelé Finska veverku vzali, ji našli, jako by spala, na dece.

Pro rodinu bylo těžké se s touto ztrátou smířit, ale byli rádi, že Arttu byl v jejich životech. „Pohřbili jsme ho v lese a teď tam pravidelně nosíme pamlsky pro další veverky,“ říká rodina.

Veverka / Zdroj: pandda.me

Tak jedno náhodné setkání v lese změnilo život celé rodině a jedna malá veverka byla zachráněna!

PSALI JSME: VEDLE DOMU ŽENY NECHALI KRABICI: UVNITŘ SE TŘÁSLO MALÉ ZVÍŘE

PŘIPOMÍNÁME: PES PŘINESL DOMŮ OSIŘELÉ ŠTĚNĚ, ALE VYPADALO DOST DIVNĚ: KDYŽ MAJITELÉ ZAVOLALI SPECIÁLNÍ SLUŽBU, UKÁZALO SE, ŽE OBJEVENÉ ZVÍŘE VŮBEC NENÍ PES

Share