„Není pravda, že bychom podporovali kvóty: Ivan Bartoš říká, že změnil názor a vyslovil se proti nelegální migraci

Předseda Pirátské strany a kandidát na předsedu vlády koalice PirSTAN Ivan Bartoš se dva týdny před volbami vyslovil proti nelegální migraci. Hovořil o situacích, které vznikly v zemích západní Evropy a o tom, že vznikají zóny, kam by běžní lidé neměli chodit. To je výrazně odlišné od toho, co říkal před více než 10 lety. Uvedl to pro rádio Impuls, informuje o tom web Echo24.cz.

„Stanovisko k migraci jsme vydali v roce 2015, odmítli jsme nelegální migraci. Není pravda, že bychom podporovali kvóty, ty jsme také odmítli na celoevropské úrovni,“ uvedl Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Jeho názory na migraci se za posledních 12 let změnily. Tehdy mluvil o tom, že by chtěl, aby svět byl bez hranic a že migrace je normální věc.

Tehdy se mnoho migrantů chtělo přestěhovat do Francie a Německa a hovořilo se o tom, že se Evropa může stát muslimskou. Před dvanácti lety současný lídr Pirátů napsal, že by s tím v takovém případě neměl problém.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Teď má ale Ivan Bartoš jiný názor a říká, že má problém s muslimskou Evropou. Je nespokojený, že dochází k islamizaci a nelíbí se mu, co se nyní děje v zemích západní Evropy.

Vysvětlil, že nyní vidí na příkladu Francie a Německa, že když těchto lidí přichází do Evropy příliš mnoho, jejich integrace se stává problematickou.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Kvůli tomu vznikají ve městech takzvané no-go zóny. Dodal, že i severní země, které se k migraci stavěly velmi liberálně, v tom nyní začínají vidět problém.

Podle Ivana Bartoše je to nutné řešit společně na evropské úrovni. O tomto tématu se rozhodl promluvit dva týdny před volbami. Koalice Pirátské strany a hnutí STAN je zatím podle průzkumů třetí po hnutí ANO a koalici SPOLU.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Ve stejný den premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zveřejnil na svých sociálních sítích video, kde se také vyjádřil proti nelegální migraci.

PSALI JSME: „JE TO SKUTEČNÝ OKAMŽIK PRAVDY“: WHO VYSVĚTLILA, PROČ JE PROTI PŘEOČKOVÁNÍ NA KORONAVIRUS

PŘIPOMÍNÁME: TOMIO OKAMURA DOSTAL POLICEJNÍ OCHRANKU: PROČ K TOMU DOŠLO

Share