Pes přinesl domů osiřelé štěně, ale vypadalo dost divně: když majitelé zavolali speciální službu, ukázalo se, že objevené zvíře vůbec není pes

Radostný pes donesl z procházky osamocené štěně, ale majitelé psa nesdíleli jeho potěšení. Přesto – štěně nevypadalo jako pes a dokonce vyděsilo lidi. A když si uvědomili, co to je za zvíře, zavolali speciální službu, aby se ochránili.

Medvídě/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Rodinný mazlíček z Washingtonu ve Virginii se 6. února vrátil z procházky s malým černým štěnětem. Majitelé byli překvapeni neobvyklým vzhledem zvířete: jeho malé uši, hustá srst, růžový nos a mocné drápky.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

Majitelé laskavého psa si však okamžitě uvědomili, že před nimi není štěně, ale skutečné medvídě. Okamžitě zavolali speciální službu US Fish and Wildlife Service.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

Zaměstnanci oddělení, kteří dorazili ke zmatené rodině, prozkoumali štěně a potvrdili svůj odhad: je to opravdu medvídě. Navrhli, že zvíře zjevně osiřelo a pes ho našel v lese na žalostný pískot. Kdyby byla medvědice byla naživu, nikdy by nepustila psa tak blízko k takovému dítěti. Policisté miminko vzali a odvedli do Virginia Wildlife Center ve městě Waynesboro.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

Tam bylo zvíře vyšetřeno veterináři. Ukázalo se, že se jedná o chlapečka o hmotnosti 540 gramů. Ukázalo se, že je zcela zdravý, energický, ale mírně dehydrovaný. Medvěd dostal neobvyklé jméno – # 20-0084, byl mu přidělen plán krmení z láhve a sám mazlíček byl umístěn do inkubátoru.

Tam se usadil se svým novým přítelem – malým medvědem podobného jména # 20-0064 a vážícím 566 gramů, kterého našli pracovníci, během oprav elektrického vedení.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

Obě mláďata se stala nejmenšími členy svého druhu, kteří kdy vstoupili do centra. Podle veterinářů není chlapec starší než dva týdny a dívce je asi tři týdny. Vzhledem k rozdílu ve věku a hmotnosti bylo rozhodnuto chovat mláďata samostatně.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

10. února byla pro dívku nalezena nová matka – medvěd vážící více než 100 kilogramů. Dítě bylo položeno vedle vchodu do její voliéry. Potěšená nová matka si dítě vzala pro sebe a nyní ho vychovává jako své vlastní dítě.

Medvídě/Zdroj: medialeaks.ru

Nalezenec, kterého pes objevil, stále hledá nové rodiče, ale mají jistotu, že je nyní zcela v bezpečí. Veterináři také vysvětlili, že v touze psa zachránit mládě jiného druhu není nic překvapivého – všechna zvířata mají velmi silně vyvinuté rodičovské instinkty.

ČTĚTE TAKÉ: VÝŽIVA PRO ŽENY: CO BY MĚLO BÝT V JÍDELNÍČKU KAŽDÉ ŽENY

PSALI JSME: STUDENT Z INDIE MÁ NEJDELŠÍ JAZYK NA SVĚTĚ: MŮŽE SI OLÍZNOUT LOKET

Share