Ministr Vojtěch naznačil, kdy roušky nahradí respirátory v obchodech a hromadné dopravě: kdy se to stane

Roušky mohou nahradit povinné respirátory ve hromadné dopravě a v obchodech již od začátku července. O tom promluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Stane se to ale, pokud se epidemie koronaviru bude pořád vyvíjet správným směrem. Toto opatření platí od konce února a odborníci nemají jediný názor. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Pokud se situace bude mírnit, nošení roušek by mohlo být schváleno začátkem července. Zohledňovat se ale bude ihned několik parametrů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Jednání odborníků probíhají, ale zatím k tomu není konsensus,“ uvedl šéf resortu s tím, že debata by měla skončit již tento týden. Musí se dle jeho slov zhodnotit všechny plusy a mínusy tohoto rozhodnutí.

Definitivně bychom se o změně mohli dozvědět již v pondělí, kdy znovu zasedne vláda. Roušky se staly symbolem boje s koronavirem a jsou povinné už více než rok s některými časovými výjimkami.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Důležitým údajem, který ukazuje jestli se pandemie uklidňuje je reprodukční číslo. Nyní má hodnotu 0,68. Pokud je pod jedničkou, znamená to, že nemoc ustupuje.

Kabinet rovněž rozvolňuje další sektory. Ve třech krajích tj. Zlínském, Libereckém a Jihočeském žáci a pedagogové mohli odložit roušky. Jiné regiony to mohly udělat ještě dřív.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Od 1. července se zvýší povolený počet účastníků akcí venku a uvnitř budov na 5 000 a 2 000.

PSALI JSME: „BYLO TO O HLAS“ : MALÁČOVÁ ZŘEJMĚ POVEDE PRAŽSKOU KANDIDÁTKU ČSSD A PORAZILA JEDNOHO Z EXMINISTRŮ

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS PROMLUVIL O STÁTNÍM ROZPOČTU A VEŘEJNÉM DLUHU: „DOKONCE I ZA KOMUNISMU JSME MĚLI NIŽŠÍ DLUH NEŽ DNES“

Share