Pes zvláštní rasy stojí jako garsonka: Pokud byste viděli psa, odmítli byste ho koupit

Pes z Austrálie byl vydražen za rekordních 27 000 $, ale i milovníci zvířat budou mít při pohledu na psa otázky. Vypadá tak jednotvárně, že je těžké uvěřit, že za něj zaplatili takovou částku. Pokud to změříte v automobilech, pak se jedná o vozidla pro celou rodinu.

Kelpie/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když se pár z Austrálie Sarah a David Lee rozhodli pořídit si psa, hned věděli, že to bude australská kelpie. Jedná se o středně velké psy se špičatýma ušima a klínovitou tlamou. Zvířata jsou navíc velmi inteligentní a dokážou dobře vycházet s dětmi.
Podle Sarah měl pes jedinečnou osobnost, která ho odlišuje od ostatních psů. “Je opravdu připoután k majiteli a velmi ho miluje. Má tolik síly, energie, života,“ řekla majitelka psa.

Kelpie/Zdroj: medialeaks.ru

Poté, co Sarah a David vychovali Hoovera, rozhodli se ho prodat na australské ​​aukci pracovních psů, která se konala v neděli 13. června. Tam kupující ocenili kelpie tak vysoko, že je zakoupili za rekordní částku pro zemi 27 tisíc dolarů (okolo 565 000kč).

Sarah a David Lee/Zdroj: medialeaks.ru

Předtím rekord byl v roce 2020, pes stal 25 tisíc dolarů (525 000 kč). Světový rekord stále drží 2,5letá kelpie z Velké Británie, která byla v aukci prodána za 28,5 tisíce dolarů (skoro 600 000kč).

Kelpie/Zdroj: medialeaks.ru

Navzdory takové ceně jsou Sarah a David přesvědčeni, že Hoover stojí za to, protože podle jejich názoru se jedná o jedinečného psa. “Na rozdíl od jiných psů přesně ví, čeho je schopen, a vždy počítá s jeho silou. Není dotěrný, velmi láskyplný. Vždy ví, kde a kdy by měl být. Za to jsme ho opravdu ocenili,“ řekli předchozí majitelé pejska.

ČTĚTE TAKÉ: RODINA VYHRÁLA ZÁVOD S ČASEM: KOUPILA SI VELMI ZANEDBANÝ DOMEK A VČAS HO PROMĚNILA VE VYSNĚNÉ SÍDLO

PSALI JSME: OTEC RISKOVAL A SVĚŘIL SESTŘIH SVÉ DEVÍTILETÉ DCEŘI: PŘI POHLEDU DO ZRCADLA, NYNÍ OTEC PLÁČE

Share