Jak vypadá nejdražší pokojová květina: Běžný člověk ani nedokáže si představit, kolik muž zaplatil za tuto květinu

Jak vypadá nejdražší pokojová květina? Odpověď na tuto otázku je známa kupci, který si pořídil vzácnou rostlinu za velkou částku. Můžete si však vytvořit vlastní kopii sami – stačí mít bílou barvu a štětec.

Variegatní rostlina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V červnu 2021 se na webových stránkách Trade Me objevila na prodej vzácná pokojovka Variegated Minima. Při popisu produktu majitel kytky objasnil, že každý list má vynikající pestrost a pevnou stonku. Je pravda, že mnoho potenciálních kupců se vyděsilo a zároveň se překvapilo cenou – sedm tisíc dolarů (skoro 147 000 kč).

Variegatní rostlina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

To však nezastavilo opravdové znalce flóry. Virtuální aukce se zúčastnilo 248 lidí, kteří chtěli získat vzácný exemplář do své sbírky. Po prvním kole dražení většina kupujících aukci opustila a do posledního kola zůstali jen dva zájemce. Výsledkem bylo, že květina byla prodána osobě, která zaplatila 19 tisíc dolarů (necelých 400 000 kč). Jeho jméno zveřejněno nebylo.

Variegatní rostlina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Po prudkém vyjednávání byla rostlina prodána. V posledních minutách sledovalo aukci více než 100 tisíc lidí,“ řekla mluvčí Trade Me Milli Sylvester.

Pestrá Minima patří do rodiny hroznů. Květina vyžaduje hodně slunečního světla a hodně vody, je to docela náročná rostlina. Snad nový majitel, který zaplatil takovou částku, přesně ví, jak nezkazit svého nového přítele.

Variegatní rostlina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Bodo Lang, vedoucí marketingu na univerzitě v Aucklandu, věří, že v pandemii je platba v několik tisíc dolarů za květinu zcela normální. Kvůli omezením lidé hledají nové způsoby vyjádření a objevují si nové koníčky.

Variegatní rostlina/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Lidé si vytvořili touhu po sebevyjádření. Dobrou volbou je vzácná a drahá pokojová rostlina,“ doplnila na závěr žena.

ČTĚTE TAKÉ: TCHÝNĚ POTRESTALA VNUKA ZA SNĚDENÝ KOLÁČ: JAK VŠE DOPADLO

PSALI JSME: FARMÁŘ VYŠEL VEN Z DOMU A UVĚDOMIL SI, ŽE SE MUSÍ PŘESTĚHOVAT: VŠECHNY STROMY KOLEM BYLY BÍLÉ

Share