Jak vypadá nová paní ministrová: Manželka Petra Arenbergera bojovala o titul Miss Československo a dokázala se dostat do finále

Během epidemie koronaviru se ministr zdravotnictví stal stejně známou politickou osobností jako první představitelé státu. Za celou epidemii byli v čele ministerstva zdravotnictví už tři ministři a čtvrtým se ve středu stal Petr Arenberger. Je mu 62 let, je ženatý a má dvě děti. Zajímavostí ale také je, že jeho manželka Monika Arenbergerová v roce 1989 bojovala o titul Miss Československo. O tom pověděl pro ŽivotvČesku.cz jeden z tehdejších organizátorů soutěže Miloš Zapletal.

Jan Blatný byl odvolán z funkce ministra zdravotnictví a místo něj se v čele ministerstva stal Petr Arenberger. Je známým dermatovenerologem, kterého znají nejen v Česku, ale i v celé Evropě.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Premiér Andrej Babiš 7. dubna představil nového kandidáta na post ministra zdravotnictví a ve stejný den ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jeho manželka Monika Arenbergerová je také dermatoložka, která má i titul docentky. Během jejich manželství se jim narodily dvě dcery Simona a Nicol.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Zajímavostí také je, že v roce 1989 Monika Arenbergerová bojovala o titul MissČeskoslovensko. Tehdy ale zvítězila Ivana Christová.

Jedním z organizátorů soutěže, která se konala v roce 1989 byl Miloš Zapletal. Vzpomíná, že tehdy do Ostravy přijelo 24 dívek, z toho polovina dokázala bojovat dál o titul.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Manželka současného ministra zdravotnictví ale tehdy mezi těmito 12 nebyla. Od toho dne uplynulo 32 let.

„Jestli se dostala mezi 24 nejkrásnějších, tak nemůže být pochyb o tom, že byla krásná,“ řekl Miloš Zapletal pro Život v Česku.

Monika Arenbergerová / Zdroj: youtube.com

Sama Monika Arenbergerová prozradila pro MF Dnes, že se tehdy rozhodla zúčastnit soutěže, protože ji zajímala krása a estetika. Dostala se do finále, kde bylo 24 soutěžících.

Jedním z porotců byl Rudolf Křesťan. Právě on kdysi řekl, že je lepší být krásnou lékařkou než chyrtou modelkou. Manželka současného ministra zdravotnictví tehdy uslyšela tato slova a rozhodla se, že to bude správná volba.

Petr Arenberger a Monika Arenbergerová / Zdroj: Profimedia.cz

Monika Arenbergerová přiznala, že její manžel do svatby ani nevěděl, že se kdysi zúčastnila soutěže krásy. A to mu řekl někdo jiný, ne jeho manželka, nechtěla se chlubit.

Psali jsme: „S Andrejem Babišem se plně ztotožňuji“: Ruská vakcína Sputnik V. Jak nový ministr zdravotnictví plánuje očkovat lidi

PSALI JSME: JAK POLITICI REAGUJÍ NA ODVOLÁNÍ JANA BLATNÉHO: NEPOVOLIL V ČESKU POUŽÍVAT RUSKOU VAKCÍNU SPUTNIK V NEBO MÁ, CO SI ZASLOUŽIL

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NEUPOSLECHLA RADY PŘÍTELE A ZBOHATLA O 30 MILIONŮ KORUN

Share