EMA považuje vznik krevních sraženin za „extrémně vzácný“ vedlejší účinek vakcíny AstraZeneca: Dvě další země omezily použití této vakcíny

Evropský regulátor EMA uvádí, že by krevní sraženiny měly být považovány za „velmi vzácný“ vedlejší účinek vakcíny AstraZeneca.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V prohlášení se uvádí, že existuje „možná souvislost“ mezi vakcínou AstraZeneca a vzácnou poruchou srážlivosti krve. Evropský regulační úřad se zároveň stále domnívá, že přínosy vakcíny převažují nad riziky.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: nv.ua

„Farmakovigilanční výbor EMA pro posuzování rizik léčivých přípravků dospěl k závěru, že by do seznamu velmi vzácných vedlejších účinků vakcíny Vaxzevria (AstraZeneca) měly být zahrnuty vzácné případy krevních sraženin s nízkými krevními destičkami,“ uvádí se v prohlášení.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle agentury Reuters vakcínu proti koronaviru AstraZeneca nebudou používat v Estonsku a Jižní Koreji pro osoby mladší 60 let.

Firma/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Od zahájení očkovací kampaně v Jižní Koreji bylo zdravotníkům a osobám rizikové skupiny podáno více než milion dávek očkování proti covidu-19.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: BRITÁNIE ZASTAVILA ZKOUŠKY VAKCÍNY ASTRAZENECA U DĚTÍ: WHO ALE NADÁLE MÍNÍ, ŽE PŘÍNOS TÉTO VAKCÍNY PŘEVAŽUJE NAD RIZIKY

PŘIPOMÍNÁME: MEZI VAKCÍNAMI ASTRAZENECA A TROMBÓZOU EXISTUJE SOUVISLOST, POTVRDILA EVROPSKÁ AGENTURA PRO LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

Share