Manikúra pro ženy nad 60 let: ano nebo ne

Jednou jsem se stala náhodným svědkem rozhovoru mezi dvěma staršími ženami, které seděly na lavičce v parku. Uslyšela jsem: „Proč v mém věku potřebuji manikúru? Nebudu od něj mladší, nebudu krásnější, nijak mi nepomůže.“

Obě ženy vypadaly na 60 let. Dívaly se na své neupravené ruce a zdálo se, že se navzájem omlouvají. Hlavním argumentem v jejich rozhovoru bylo, že nepovažovaly za nutné utrácet peníze za manikúru.

Ruce/Zdroj: jemchyjinka.ru

Proč vlastně? Díky tomu nebudou vypadat mladší nebo hezčí. Možná jen trochu. Proč by tedy starší žena utrácela peníze za takové potěšení?

Tento rozhovor mi zkazil náladu a přinutil mě přemýšlet. Zvykli jsme si dělat všechno pro každého: práce, vaření, praní, uklizeni. Zvykli jsme se obětovat. Ale nejsou zvyklí se o sebe starat.

A v 60 let se považují za velmi staré, když je ve všech zemích tento věk považován za průměrný, když je život v plném proudu. Děti jsou již dospělí, kariéra je budována, vydělali si peníze. Kdy byste tedy měli žít pro sebe, ne-li nyní?

Ruce/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Abyste si mohli udělat manikúru, nemusíte být mladí nebo mít spoustu peněz. To by mělo být součástí vašich pravidelných zvyků péče. Koneckonců, navzdory svému věku musí žena zůstat ženou. Tak proč se o sebe nemůžete stále starat?

Když vidíme starší ženu dobře oblečenou a s krásným účesem, jsme překvapeni. A když má dáma dobře upravené ruce, je to vždy krásné. Manikúra a šperky dokážou o ženě mnoho říct.

PSALI JSME: BUDOUCÍ MAMINKY SI PŘED PORODEM DĚLAJÍ MAKE-UP, ABY VYPADALY DOBŘE NA PRVNÍ FOTOGRAFII SE SVÝM DÍTĚTEM

PŘIPOMÍNÁME: OSM PRAVIDEL MODERNÍ ETIKETY, KTERÁ BY MĚLA KAŽDÁ PRAVÁ DÁMA ZNÁT: JAK SE CHOVAT SLUŠNĚ

Share