Budoucí maminky si před porodem dělají make-up, aby vypadaly dobře na první fotografii se svým dítětem

Na první pohled, vzhled pro ženu, která právě darovala život další osobě, by měl hrát vedlejší roli. Přesto dnes stále více žen těsně před porodem dává přednost nanášení make-upu, aby dobře vypadaly i bezprostředně po porodu.

Podle informací Cosmetify, 64% žen ve věku od 18 do 31 let těsně před porodem používají nějakou kosmetiku. Mezi zmíněné kosmetické procedury patří styling vlasů, manikúra a pedikúra.

Na otázku, proč je tak trápí vlastní vzhled během porodu, většina (31%) účastníc průzkumu odpověděla, že chtějí vypadat dobře na památných fotografiích. Více než polovina z 2000 účastníc také uvedla, že to souvisí se sociálními normami, které vyžadují, aby žena vypadala dobře i po narození dítěte.

Maminky s Instagram se však nezastaví ani na tom. Uznávaná guru v oblasti ženské krásy ze sociálních sítí, jako Alexisjayda, sdílela foto a videa, ve kterých si děla kompletní make-up přímo před porodem.

Alaha Karimi, je vizážistka která je velmi populární v sociálních sítích díky svému mistrovskému zacházení s kosmetikou, rozhodla se, že si udělá make-up přímo mezi porodními bolesti. A když se kontrakce zesílily, přišel za ní manžel. Svůj čin však vysvětluje jinak.

Alej jak ona sama říká, to pomohlo „nevnímat čas“ a „nevnímat bolesti spojené s kontrakcemi“.

I když Alaha čelila kritice, mnozí tvrdili že ona „pečuje o krásu víc než o zdraví dítěte,“ ona sama říká, že pro ni, samozřejmě, narození dítěte, bylo mnohem důležitější než cokoli jiného.

Navíc ona se konzultovala s lékařem, který řekl, že nanášení make-upu během porodu pravděpodobně neovlivní život a zdraví dítěte.

Tegan Woodford je další make-up umělkyně s Instagramu, která líčila svou švagrovou během kontrakci. Píše: přijela jsem v poledne, kontrakce se jí zpomalily a ona se hodně bála, tak jsem jí navrhla že udělat make-up. Nestihli jsme ani polovinu udělat, jak kontrakce začaly znovu, a každých pár minut, takže jsme spěchali do nemocnice.

PSALI JSME: ZNÁMÁ MODELKA PORODILA PRVNÍHO POTOMKA: JAKÉ JMÉNO DOSTAL SYN LUCII KOVANDOVÉ

PŘIPOMÍNÁME: CHLAPEČEK, KTERÝ VÁŽIL PŘI PORODU POUHÝCH 424 GRAMŮ, NAVZDORY PŘEDPOVĚDÍM LÉKAŘŮ PŘEŽIL: JAK VYPADÁ TEĎ

Share