Chlapeček, který vážil při porodu pouhých 424 gramů, navzdory předpovědím lékařů přežil: Jak vypadá teď

V prosinci se malý Abel oslavil své první Vánoce, a to je skutečný zázrak, protože nikdo nevěřil, že může přežít.

Abel utrpěl za krátký život více než většina dospělých, v prvních čtyřech měsících podstoupil dvě složité operace a 10 transfuzí krve. Ukázal se však jako skutečný bojovník, který překvapil svou rodinu i lékaře, protože přežil v rozporu se všemi předpověďmi lékařů.

Abel / Zdroj: laykni.com

Abel se narodil v lednu 2020 ve 24. týdnu těhotenství a vážil pouhých 424 gramů. Jeho matce Charlottě Dunraven byla diagnostikována těžká preeklampsie a syndrom HELLP, vzácné komplikace těhotenství, které vyžadují urgentní porod. Jinak by matka i dítě mohly zemřít.

Miminko bylo tak slabé, že bylo umístěno na jednotce intensivní péče pro novorozence, a Charlotte byla dva dny v umělém spánku.

Žena uviděla své dítě poprvé na obrazovce telefonu a další den lékaři řekli, že se s ním musí rozloučit, protože Abelovy plíce byly plné krve a on umíral. Charlotte se nějak dostala na jednotku intenzivní péče a uviděla svého syna, který ležel v inkubátoru.

Abel a otec / Zdroj: laykni.com

„Moje srdce bylo zlomené,“ řekla Charlotte.

Abel měl v krvi velmi nízkou hladinu kyslíku, což vedlo k možnému poškození mozku.

Abel a matka / Zdroj: theepochtimes.com

Ale žena měla pocit, že její syn nezemře.

„Rok předtím jsem přišla o své dítě v 17. týdnu těhotenství. Abel se pro nás stal darem z nebe. A věděla jsem, že mě neopustí. Bojoval o život, viděla jsem to,“ řekla Charlotte.

Abel / Zdroj: laykni.com

O pár dní později se chlapec začal cítit lépe. Ale pak plíce dítěte přestaly pracovat a lékaři znovu začali přesvědčovat rodiče, aby se rozloučili se svým synem. Charlotte propadla zoufalství a plakala.

Stála za skleněnou přepážkou a prosila Abela, aby bojoval. Syn uslyšel její prosby a znovu začal dýchat. Pak opět špatná zpráva, chlapec utrpěl krvácení do mozku, které by mohlo vést k vážným následkům, včetně mozkové obrny.

Ale Abel se stále nevzdával. Žil, dýchal a bojoval. A s ním byla jeho matka, která každý den chodila do nemocnice a modlila se za syna. I přes předpovědi lékařů se znovu stal zázrak.

První čtyři měsíce dítě prošlo peklem.

Teprve v květnu chlapec opustil nemocnici, malý bojovník, kterého lékaři vícekrát nazývali „lékařským zázrakem“. Navzdory všem předpovědím přežil.

Abel / Zdroj: laykni.com

V prosinci se dítě oslavilo své první Vánoce. Při pohledu na malého usměvavého chlapce si nikdo ani nemyslí, že byl na pokraji smrti.

Rodina / Zdroj: laykni.com

PSALI JSME: JAK TEĎ VYPADÁ CHLAPEC, KTERÝ SE PŘED OSMI LETY NARODIL SE ŠEDÝMI VLASY

PŘIPOMÍNÁME: „HOLČIČKA PO NAROZENÍ VÁŽILA TÉMĚŘ 8 KG“: CO SE S NÍ STALO A JAK VYPADÁ PO 13 LETECH

Share