Jan Hamáček se pustil do opozičníků: řekl, že možná spadli z Marsu a nevidí, jaká je teď situace

Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že zřejmě jeho kolegové z opozice spadli z Marsu. Měl na mysli to, že nevidí, jak špatná je nyní epidemiologická situace, mnoho nových nakažených a zaplněných nemocnic. Upozornil také na to, že pokud budou všechny nemocnice přetížené, nebude na lidi s jinými nemocemi, například infarktem nebo zlomeninou, čas. Řekl to pro CNN Prima News.

„Když jsem poslouchal kolegy z opozice, tak mám pocit, že spadli z Marsu, že situaci nevidí,“ řekl Jan Hamáček pro CNN Prima News. Podle něj je epidemiologická situace nyní velmi špatná.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že v posledních dnech se zvýšila některá čísla, například počet hospitalizovaných pacientů nebo počet nových případů. Nemocnice zůstávají velmi vytížené.

Pokud by došlo k výraznému nárůstu počtu hospitalizovaných, mohlo by to podle něj vést ke kolapsu zdravotnictví. Proto jsou nuceni takto reagovat.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek se kabinet rozhodl přijmout další opatření ke zpomalení šíření koronaviru. Například byly zakázány návštěvy pacientů při akutní péči byly uzavřeny vleky a lanovky ve skiareálech. Omezena byla také část služebních cest.

Kabinet chtěl ve čtvrtek také změnit protiepidemický systém PES, ale to se nestalo. Jan Hamáček vysvětlil, že zatím nemá smysl to dělat, protože nyní jsou hlavními ukazateli počet hospitalizovaných pacientů a počet nových případů nákazy.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že nyní resort zdravotnictví připravuje novelu, kterou by bylo možné prosadit, když by se snížil počet hospitalizovaných. Pak bude opět možné uplatňovat opatření podle PSA.

Pokud ale po nějaké době nedojde k pozitivnímu výsledku, může vláda opatření ještě zpřísnit. Ministr vnitra by to nechtěl, a proto velmi doufá, že lidé budou stávající opatření respektovat.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček upozornil i na to, že možná lidé nechtějí opatření dodržovat, protože značná část politiků tvrdí, že je vše špatné. Měl na mysli, že tito politici říkají, že vláda dělá všechno špatně.

„Ale doufám, že všichni vnímáme, že nám tady hrozí průšvih a uděláme vše pro to, aby nenastal,“ řekl Jan Hamáček.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že pokud se počet hospitalizovaných výrazně zvýší, může nastat obrovský problém, a to, že zdravotníci prostě nebudou mít dostatek času na lidi s jinými vážnými zdravotními problémy, jako je infarkt nebo zlomenina.

Dodal také, že vláda hodlá řešit problém komunikace s lidmi. Řekl, že prý byli najati někteří influencery a možná se to brzy zlepší.

PSALI JSME: “PŘEMEK DOMA VYVAŘUJE”: EVA BUREŠOVÁ SE DOJEMNÉ VYJÁDŘILA O SVÉM PARTNEROVI

PŘIPOMÍNÁME: NA SVĚTĚ JE UŽ 102 MILIONŮ NAKAŽENÝCH: „NESMÍME ZAPOMENOUT NA POUČENÍ Z MINULOSTI,“ VARUJE WHO

Share