„Cítil se jako dítě, které se právě objevilo na světě“: Chlap usnul jako dvaadvacetiletý a probudil se jako dítě. Jak je to možné

Wesley Prosser, 22letý muž z Kalifornie v roce 2017 cítil mírné onemocnění. Prossera v tu chvíli velmi bolela hlava a stoupla mu teplota, ale on vše odepsal na nachlazení, tak si vzal pilulku a nešel k lékaři.

Wesley Prosser / Zdroj: medialeaks.ru

Následující den se jeho stav natolik zhoršil, že u něj začali halucinace. Rodina a přátelé chlapce odvezli do nemocnice.

Lékaři po vyšetření pacienta dospěli k závěru, že se u něj vyvinula autoimunitní encefalitida, extrémně nebezpečné onemocnění, které způsobuje mozkový edém. Navzdory snaze lékařů se Wesleyho zdraví každým dnem zhoršovalo. Výsledkem bylo, že odborníci museli uvést Prossera do umělého komatu.

Wesley Prosser / Zdroj: medialeaks.ru

Chlapec se probral až po šesti měsících, ale nemohl chodit a mluvit. Navíc si nepamatoval, že už půl roku leží na klinice, a nechápal, co se vlastně děje. Jak Wesley říká, cítil se jako dítě, které se právě objevilo na světě.

„Všechno bylo jako rozmazané. Nic jsem si nepamatoval, musel jsem se znovu učit žít ve 22 letech.“

Nemocníce / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Život mladíka už nic neohrožovalo, ale čekala ho velmi dlouhá rehabilitace. Během svého zotavení se Wesley učil psát, mluvit, číst a jíst. Podle muže se od něj za tu dobu odvrátilo mnoho přátel, přišel o práci, ale našel si lásku.

„Spousta lidí, které pro mě něco znamenali, se ke mně otočila zády,“ vzpomíná si Prosser.

Po čtyřech letech terapie Prosser udělal významný pokrok a nyní může žít bez pomoci lékařů a rodiny. Nyní se Wesley a jeho přítelkyně Griselda připravují na svatbu, která se bude konat v červenci 2021.

Wesley Prosser a jeho snoubenka / Zdroj: medialeaks.ru

„Nemůžu se dočkat, až se ožením. Věci se konečně zlepšují. Už můžu chodit, ale nedělám to tak dokonale, stále se zotavuji.“

PSALI JSME: ŽENA CHTĚLA ZHUBNOUT, ALE OTĚHOTNĚLA: NEMOHLA SI PŘEDSTAVIT, ŽE BĚHEM TĚHOTENSTVÍ PŘIJDE O POLOVINU SVÉ VÁHY

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA VYHNALA VNUKA S MANŽELKOU Z BYTU A ROZHODLA SE, ŽE CHCE ŽÍT SAMA V 85 LET

Share