Babička vyhnala vnuka s manželkou z bytu a rozhodla se, že chce žít sama v 85 let

Naší babičce je už 85 let. Před týdnem vyhodila z bytu mého staršího bratra a jeho ženu. Poté prakticky s nikým nekomunikuje. Když řeknu, že za ní zajedeme na návštěvu, hned vypíná telefon. A dveře nikomu neotevírá.

Babička / Zdroj: superhear.info

Z jakého důvodu vystěhovala babička mého bratra, on neříká. Moc mě to ale nepřekvapilo, protože on vždy byl v životě nezodpovědný a byl dost merkantilní.

Jakmile babička začala žít sama a v jejím bytě vzniklo volné místo, sešli se příbuzní na rodinnou radu. Sama babička se této schůzky nezúčastnila. Diskutovalo se jen o jedné, ale velmi vážné otázce: jak bude babička žít sama v tak solidním věku?

Tátova sestra se rozhodla, že o babičku se bude moci postarat její třicetiletá nezaměstnaná dcera. I když všichni věděli, že dívka je známá svou nečinností a lhostejností.

Babička / Zdroj: superhear.info

Druhá tatínkova sestra našla pro babičku malý byt daleko od centra a vydala ho za velmi úsporné řešení:

– Mladí se odstěhovali. Jak teď bude sama platit za třípokojový byt?

Vyzvednout si babičku se přihlásil strýc a do bytu by nastěhoval svého čerstvě ženatého syna. Je to zcela logické: žít v osmdesáti pěti letech není snadné. Ať si mladí žijí odděleně. Všechny tyto merkantilní návrhy byly podávány pod maskou upřímné péče o babičku.

Babička / Zdroj: superhear.info

– Bojím se o mámu. A tak bude v dobrých a pečujících rukou! – říkal strýc.

S jedním z jeho synů už babička stihla žít a tak strýc chce nastěhovat do bytu druhého syna ale už bez majitelky domu.

Můj táta nabídl, že dá babičce právo rozhodnout se, jak má žít, ale nikdo tuto myšlenku nepodpořil.

Je pravda, že nechat babičku o samotě už není možné. Vždyť se může stát cokoliv. Nikdo z rodiny klíče do bytu nemá. Babička, jak vnuka vyhnala, vyměnila všechny zámky. V tomto věku je každý den nepředvídatelný. A tak táta přišel s ideálním řešením problémů.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Táta, když dostal souhlas babičky, nainstaloval v jejím bytě kameru. Nyní bylo na chodbě vidět, že babička prochází kolem. Každý příbuzný se mohl sám přesvědčit, že je v pořádku.

Za komunální služby je babička připravena platit sama. Pomoc také odmítla, jen aby nebyla obtěžována příbuznými. Teď jsou všichni spokojení. Technický pokrok tak pomohl babičce zbavit se nechtěného sousedství s vnoučaty a pečující děti.

Babička / Zdroj: superhear.info

PSALI JSME: BABIČKA NAŠLA SLEPÉ KOTĚ A VZALA SI HO DOMŮ: UKÁZALO SE VŠAK, ŽE TO JE VE SKUTEČNOSTI JINÉ ZVÍŘE A LESNÍK POTVRDIL, ŽE TO NENÍ KOŤÁTKO

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ ZPOD ŠATŮ NEVĚSTY VYBĚHL MUŽ, ŽENICH BYL PŘEKVAPENÝ, ALE SVATBU NEZRUŠIL: MUŽ VČAS VYSVĚTLIL DŮVOD

Share