Muž si všiml obraz na bleším trhu a koupil si ho: utratil jen čtyři dolary a nyní sběratelé bojují o tohle mistrovské dílo

Kolemjdoucí muž si všiml obraz na bleším trhu a nemohl projít mimo. Muž utratil jen čtyři dolary a nyní věří, že se jedná o nejlepší nákup. Koneckonců, ruka velmi slavného autora byla skrytá za obvyklými čmáranicemi a nyní sběratelé bojují o mistrovské dílo.

Bleší trh/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Obyvatel provincie Ontario v Kanadě procházel místním bleším trhem, když si všiml pěkný obraz. Jak objasňují novináři, muž se rozhodl zůstat v anonymitě, uvedl však, že k událostem došlo v městečku South River.

Obraz D Head XLVI/Zdroj: medialeaks.ru

Znalec krásy nemohl projít mimo, zejména proto, že prodávající za to chtěl jen čtyři dolary (asi 90 kč) a dílo koupil. Doma se muž dál díval na obrázek, který, jak připustil, ho hypnotizoval.

Obraz/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V průběhu času muž začal mít pocit, že kresba není tak jednoduchá, jak si původně myslel, a rozhodl se ukázat práci sběrateli, kterého znal. Představte si jeho překvapení, když dozvěděl pravdu, že obraz namaloval velmi slavný člověk.

David Bowie/Zdroj: medialeaks.ru

Odborník konzultoval s kolegy a dospěli k závěru, že autorem snímku je slavný britský rockový zpěvák David Bowie. Když se o tom majitel mistrovského díla dozvěděl, nemohl tomu ani uvěřit.

Obraz/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle sběratelů bylo dílo vytvořeno v roce 1997 a jeho název je D Head XLVI. Plátno je součástí série vytvořené zpěvákem v letech 1994 až 1997.

Obraz/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Jednalo se o obrazy přátel, známých a kolegů, stejně jako několik autoportrétů. Bylo navrženo, že Bowie pro některé z těchto důležitých obrazů čerpal inspiraci z éry Ziggy Stardust. Dlouhé vlasy a výrazný profil, tento energický a záhadný portrét je skutečně vzácnou kresbou slavného umělce,“ uvedla mluvčí Cowley Abbott Andrea McLaughlin.

Obraz/Zdroj: medialeaks.ru

Obraz je v současné době v prodeji v rámci aukce Cowley Abbott International Art Online Auction. Jeho počáteční cena je 12 tisíc dolarů (přes 250 000kč).

ČTĚTE TAKÉ: RODINA VYHRÁLA ZÁVOD S ČASEM: KOUPILA SI VELMI ZANEDBANÝ DOMEK A VČAS HO PROMĚNILA VE VYSNĚNÉ SÍDLO

PSALI JSME: JAK SYLVESTER STALLONE V ROCE 1971 PRODAL SVÉHO PSA ZA 40 $ A POTÉ HO ODKOUPIL ZPĚT ZA 15 000 $

Share