Bíla, Klus, Slováček a další: umělci od státu dostávali desítky tisíc korun v době pandemie

Koronavirová epidemie zasáhla mnoho lidí, kteří ztratili zdroje příjmů. Krize zasáhla i umělce, který ale mohli počítat se speciálními dotacemi. Někteří si je nechali vyplatit, i když je zřejmě nepotřebovali. Píše o tom web blesk.cz s odkazem na server Hlídač státu.

K umělcům, kteří čerpali dotace patří například Emma Smetanová a Jordan Haj a dostali 60 000 Kč. Podporu stát ale nejspíš nepotřebovali, i když tím nic neporušili. Část herců nebo zpěváků, ale o pomoc nežádali.

Tomáš Klus / Zdroj: youtube.com

Pár poté odjel na Bali, kde strávil několik měsíců. Haj uvedl, že k tomu použili právě příspěvek od státu a díky tomu si užili krásnou dovolenou.

Peníze dostal i zpěvák Tomáš Klus, který také získal 60 000 Kč. K němu se přidala i Lucie Bíla, která vlastní několik nemovitostí či restauraci, a proto se nezdá, že by byla v nouzi.

Lucie Bílá/Zdroj: youtube.com

Přes 100 tisíc korun si na své konto připsal i Michal David, který ročně vydělává několik milionů.

Michal David / Zdroj: tv.blesk.cz

Svých 60 000 Kč obdrželi také Bořek Slezáček a Erika Stárková. V té době ale působili v pořadu Tvoje tvář má známý hlas a za svou účast každý víkend měli údajně dostávat 10 až 50 tisíc korun.

O podporu požádala i Anna Slováčková, která ale v roce 2020 působila v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Kromě toho nemusí platit nájem, jelikož žije v bytě, který jí koupil její otec Felix Slováček. Ten také získal ihned 120 000 Kč.

Anna Slováčková / Zdroj: youtube.com

Sice nejde o protiprávní jednání celebrit, ale jen oni sami vědí, jestli tyto peníze od státu opravdu potřebovali.

PSALI JSME: JAK DVÁCI ZHODNOTILI SERIÁL DEVADESÁTKY: „TO SE ČESKÉ TELEVIZI OPRAVDU POVEDLO“

PŘIPOMÍNÁME: IVANA GOTTOVÁ PŘESTALA POSÍLAT PENÍZE MATCE DOMINIKY GOTTOVÉ: „A TAK JSEM TO MUSELA NĚJAK VYŘEŠIT,“ ŘEKLA NEJSTARŠÍ DCERA SLAVÍKA

Share