Babiš se tvrdě opřel do ministra Blatného: napsal mu 2 dopisy a vytkl některé přístupy v boji s koronvirovou epidemií

Minulý rok na podzim se premiér Andrej Babiš chlubil tím, že našel novou kandidaturu ministra zdravotnictví za 45 minut. Nyní by zřejmě mluvil jinak, protože během sedmi dnů Janu Blatnému poslal již tři dopisy s výtkami. Informuje o tom web lidovky.cz.

Odchod Blatného očekává mimo jiné prezident Miloš Zeman, kterému vadí odmítavý postoj ministra k vakcíně Sputnik V z Ruska.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babišovi vadí přístup ministra ke schvalování proticovidových léků a je přesvědčen, že Blatný nedostatečně informoval nemocnice o léčivech s protilátkami. „Hodnotím to jako Vaše manažerské selhání,“ prohlásil předseda vlády s tím, že šéf resortu měl zabezpečit Česko co největší počtem vakcín. K tomu ale údajně nedošlo.

„Očekával bych od Vás podporu vstupu nových léků proti covidu do ČR a jejich propagaci a zavádění do léčebných postupů,“ pokračoval Babiš a dodal, že se podobná situace nesmí opakovat.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

V dalším dopise Babiš vytkl Blatnému nedostatečnou spolupráci s ministerstvem školství při objednání antigenních testů. Ve třetím psaní premiérovi vadí strategie boje proti rakovině.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Politici tuto situaci nekomentovali. Babiš pouze prohlásil, že do konce března změny v sestavení vlády neplánuje.

Premiér Blatnému vyčítá nízkou spotřebu proticovidových látek v době, kdy nemocnice jsou přeplněny a denně umírají stovky lidí. Evropská agentura pro léčivé přípravky ovšem nedávno nedoporučila použití ivermektinu ve členských zemích.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

V jednom z dopisů Babiš kárá Blatného i za strategii boje s rakovinou. „Nemyslím si, že název ‚Prevence onkologických onemocnění‘, který navrhujete, zcela odráží cíle a obsah jednotlivých projektů,“ uvedl premiér s tím, že navrhoval o trochu jiný název. Ale i taková maličkost se stala tématem pro diskuzi mezi dvěma úředníky.

Psali jsme:„Není to tím, že bychom víc nechtěli nebo nemohli“: Situace se zlepšila. Jan Blatný povzbudil Čechy. Opatření fungují

PSALI JSME: SETKÁNÍ ANDREJE BABIŠE A MILOŠE ZEMANA V LÁNECH: PREMIÉR NEVYLUČUJE MOŽNOST VÝMĚNY MINISTRŮ PŘÍŠTÍ MĚSÍC

PŘIPOMÍNÁME: MILAN KUBEK SE DOMNÍVÁ, ŽE ZAVEDENÍ COVID PASŮ BUDE URČITĚ DOBROU ZPRÁVOU: PŘESTO PRÝ EXISTUJE JEDEN PROBLÉM

Share