Účinnost vakcíny proti koronaviru od firmy AstraZeneca je 79 procent, vyplývá z velké studie v USA

USA testovaly vakcínu proti koronaviru AstraZeneca, kterou vyvinula Oxfordská univerzita. Podle výzkumu je vakcína bezpečná a vysoce účinná.

Firma/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Americké studie se zúčastnilo více než 32 000 dobrovolníků. Vakcína byla 79% účinná v zastavení příznaků koronaviru a 100% účinná v prevenci závažného průběhu onemocnění a hospitalizace.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Žádná varování před trombózou nebyla. To by mělo uklidnit země EU, které nedávno pozastavily očkování vakcínou AstraZeneca kvůli obavám z možné vazby mezi zjištěnými vedlejšími účinky a touto vakcínou. O tom stále neexistují přesvědčivé důkazy.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Některé země se vrací k očkování vakcínou AstraZeneca poté, co Evropská agentura pro léčivé přípravky dospěla k závěru, že vakcína je „bezpečná a účinná“.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Výsledky americké studie jsou pro Spojené státy důležité. „Tyto výsledky jsou skvělou zprávou, protože ukazují mimořádnou účinnost vakcíny a jsou v souladu s výzkumem prováděným v Oxfordu,“ uvedl výzkumný pracovník Oxfordské univerzity profesor Andrew Pollard.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Psali jsme: Na trávě pod zdmi porodnice ve Frýdku-Místku se ozval křik novorozence: Nastávající otec sotva stihl pod svou ženu nastěhovat mikinu

PSALI JSME: “TO BYLA BOUŘE VE SKLENICI VODY“: PROČ PRYMULA UVAŽUJE O OČKOVÁNÍ VAKCÍNOU ASTRAZENECA, A NE SPUTNIK V

PŘIPOMÍNÁME: VE FRANCII OPĚT OČKUJÍ VAKCÍNOU OD FIRMY ASTRAZENECA: DOSTAL JI PREMIÉR

Share