Velké rozvolnění: jaká další opatření budou zmírněna od příštího pondělí

Další vlna rozvolňování opatření by měla být v pondělí 24. května. Výrazně se zmírní opatření pro školy. Kromě toho budou opět moci začít fungovat divadla, kina a hotely. Informuje o tom web TN.cz.

Šéf resortu školství Robert Plaga oznámil, že rotační výuka od 24. května skončí pro žáky druhého stupně základních škol a pro žáky nižších ročníků víceletých gymnázií.

Také do tříd se budou moci vrátit žáci středních škol, nyní se budou moci zúčastnit nejen praktické, ale i teoretické výuky. Podle ministra bude možné obnovit i teoretickou výuku na univerzitách, ale za podmínky rozestupů 1,5 metru.

Dojde ke změnám i na základních uměleckých školách, například bez testování bude povolena výuka až pro 10 lidí, a pokud s testováním, tak nebude žádné omezení počtu.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Změny se dotknou i středisek volného času. Pokud bez testování, pak limit je také 10 lidí, pokud s testováním, pak venku bude povoleno až 100 lidí a uvnitř až 50 lidí.

Od 24. května budou moci začít fungovat ubytovací služby. Bude nutné kontrolovat hosty, zda mají potvrzení o očkování, testování nebo prodělané nemoci. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček sdělil, že omezení počtu v hotelech a penzionech nebude.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Na kulturních akcích, které se budou konat venku, bude maximální počet hostů 1000. Pokud se akce uskuteční uvnitř, bude toto omezení 500 lidí.

Za určitých podmínek se mohou otevřít divadla a kina. Ale zatím tam bude zakázáno konzumovat jídlo a pití.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Zmírněna budou i opatření pro sport. Například v posilovnách nebude nutné nosit respirátory. Maximální počet cvičících osob ve vnitřních prostorách se zvýší na 30. Také povolený počet lidí ve skupinách se zvýší na 12. Informoval o tom ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Kabinet také schválil Národní plán obnovy. Karel Havlíček to vysvětlil na svém Twitteru.

PSALI JSME: PLAGA ŘEKL, CO SE MŮŽE STÁT, KDYŽ SE VE ŠKOLÁCH NEBUDE TESTOVAT NA PODZIM: MINISTR DODAL, KDY SE ZRUŠÍ OMEZENÍ NA TĚLOCVIK A ZPĚV

PŘIPOMÍNÁME: NĚKOLIK ZPŮSOBŮ, JAK ZNOVU RYCHLE USNOUT POKUD JSTE SE PROBUDILI UPROSTŘED NOCI

Share