Několik způsobů, jak znovu rychle usnout pokud jste se probudili uprostřed noci

Dýchejte hluboce

Dr. Raj Dasgupta mluvil o jednoduché dýchací technice, která vám pomůže uvolnit se. Chcete-li to provést, musíte plně využít svůj hlavní dýchací sval – membránu:

Co dělat, když se v noci probudíte / Zdroj: life.24tv.ua

1. Položte ruce na břicho a zavřete oči.

2. Udělejte velmi pomalý nádech nosem, počítání do 6 a soustřeďte se na tom, jak vaše ruce na břiše se zvedají spolu s nádechem.

3. Nyní velmi pomalu vydechujte ústy a počítejte také do 6.

Vyzkoušejte meditaci

Meditace je skvělý způsob, jak se uklidnit. Pokud jste to nikdy předtím neudělali, odborník na zvládání stresu, Cynthia Akrylová, nabízí 2 jednoduché meditační techniky pro začátečníky:

Co dělat, když se v noci probudíte / Zdroj: life.24tv.ua

1. Lehněte si, zapněte bílý šum nebo tichou oblíbenou hudbu a snažte se zpomalit dech tím, že se na něj plné soustředíte.

2. Začněte prsty na nohou, vdechujte a napněte svaly v této oblasti a udržujte napětí až 10 sekund. Pak rychle uvolněte svaly a představte si, že dýcháte touto část těla během výdechu. Opakujte to s jinými svalovými skupinami v těle.

Nezapínejte světlo

Světlo z gadgetů negativně ovlivňuje produkci melatoninu, takže v noci je lepší neprohlížet si sociální sítě a nekoukat na televizi z nudy. Výzkumník spánku říká, že i knihy před spaním je lepší číst ne elektronické, ale papírové.

Co dělat, když se v noci probudíte / Zdroj: life.24tv.ua

A pokud po probuzení v noci a nějak nemůžete usnout a chcete něco dělat, vezměte si nejnudnější papírovou knihu, kterou najdete. Zapněte si pouze stolní lampy s měkkým světlem.

Vstávejte z postele, když se vám nepodaří usnout za 20 minut

Pokud jste za 15-20 minut nedokázali usnout, nemá smysl ležet dál. Vstaňte a začněte něco dělat: přečtěte si nudnou knihu, jak jsme již psali, řešte sudoku nebo křížovky, dokud neucítíte ospalost. Pak si lehněte do postele. Pokud se vám během 10 minut také nepodařilo usnout, vstávejte a dělejte totéž.

Spánek / ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nedívejte se na hodinky

V žádném případě se nedívejte, kolik je hodin, to jen posiluje obavy, protože začnete přemýšlet, kolik času zbývá do budíku. Jen vás bude znervosňovat otázka, zda budete mít dostatek spánku a tak dále.

Spánek / ilustrační foto / Zdroj: rg.ru

PSALI JSME: PÁR SI POŘÍDIL KOTĚ, KTERÉ V JEJÍCH DOMĚ NAŠLO „PORTÁL“: TO, CO NAŠLO ZVÍŘE JE PŘIMĚLO UTÉCT PRYČ

PŘIPOMÍNÁME: TÁTA NECHÁPAL, PROČ MALÁ DCERA V NOCI NEPLÁČE. „TO SNAD NENÍ PRAVDA,“ POMYSLEL SI, KDYŽ VIDĚL ZÁZNAM Z KAMERY

Share