„Těší mě, že to lidé vidí a oceňují to“: Bartoš promluvil o předvolebních preferencích a řekl, že Pirátská strana se STAN zakládá svůj plán zvládnutí koronakrize

Koalice Pirátů a STAN aktuálně vede ve volebních průzkumech a získala by 34 procenta hlasů. Pirátská strana by dokonce i sama dokázala ve volbách do Sněmovny zvítězit. Předseda strany Ivan Bartoš uvedl, že ho těší, že lidé oceňují jejich práci. Informuje o tom web irozhlas.cz.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Pracujeme a stavíme odborné týmy v oblasti jednotlivých ministerstev,“ řekl šéf Pirátů s tím, že tito lidé často pracují zadarmo. Bartoš zdůraznil, že vláda občas nápady jeho strany přisvojí, ale prý to nevadí, protože je důležitý výsledek pro naši zemi.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Minulý rok premiér Andrej Babiš prohlásil, že případná vláda Pirátů by byla velmi levicová. Bartoš v odpovědi řekl, že Pirátská strana je středově liberální a program je založen na vědeckých studiích.

„Být solidární a zodpovědný, když země půjde do sociální krize, na tom není nic levicového,“ zdůraznil Bartoš a dodal, že lidé by neměli být svázaní byrokracií. Rovněž šéf Pirátů nechce, aby někdo byl zvýhodňován. To umožní budovat firmy, které přináší reálné bohatství.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Pirátská strana se STAN zakládá svůj plán zvládnutí koronakrize. Vadí jim ale, že se v Česku nevyužívá všechna dostupná vakcína a dle slov Bartoše v Praze je skladování 30 tisíc vakcín Pfizer.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Rovněž Piráti chtějí, aby se stát více podílel na testování ve firmách, protože podnikatelé utratili už stovky milionů korun na testy.

Nakonec Bartoš řekl, že závazky v oblasti obrany jsou důležité a mohly by dokonce činit i 2 % HDP.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS BY SE MOHL VRÁTIT DO POLITIKY: VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ NEVYLUČUJE MOŽNOST, ŽE BY JEHO OTEC MOHL KANDIDOVAT SPOLEČNĚ S HNUTÍM TRIKOLÓRA

PŘIPOMÍNÁME: LIDÉ BY SE MOHLI OČKOVAT SAMI VAKCÍNOU, KTEROU DÁVAJÍ POD JAZYK: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, NA ČEM NYNÍ PRACUJÍ ČEŠTÍ VĚDCI

Share