Lidé by se mohli očkovat sami vakcínou, kterou dávají pod jazyk: Roman Prymula prozradil, na čem nyní pracují čeští vědci

Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula se domnívá, že za rok se lidé budou moci očkovat sami. Podle něj už byla vytvořena metoda, ale je třeba ještě ji dokončit. Také řekl, že lidé musí být připraveni na pravidelné přeočkování. Je proto zastáncem toho, aby Česko samo vyvinulo svou vakcínu. Řekl to pro CNN Prima News.

Bývalý šéf resortu zdravotnictví se domnívá, že by Česko mělo vyvinout vlastní vakcínu. Sdělil také, že nyní o tom čeští vědci komunikují s izraelskými vědci.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Roman Prymula vysvětlil, že nejde o současnou situaci, ale že existuje možnost, že bude nutné každý rok jít na přeočkování. Virus neustále mutuje, takže se může měnit i očkování.

Podle něj je v naší zemi mnoho vědců, kteří jsou schopni vytvořit účinnou vakcínu. Řekl také, že mezi nimi jsou vědci, kteří již vyvinuli perslizniční aplikace.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Dá se tedy předpokládat i to, že by se člověk mohl sám očkovat, protože by se vakcína nemusela podávat do svalu, ale mohla by být podána pod jazyk.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle epidemiologa by ale i při této formě očkování byla stále potřeba součinnost lékaře. I tak ale věří, že takový způsob získávání vakcíny může být pohodlnější.

Kromě toho Roman Prymula hovořil také o ruské vakcíně Sputnik V, podle něj by tato otázka měla být vyřešena do dvou týdnů. Výrobce vakcíny zatím čeká na schválení EU.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že je pravděpodobné, že by se Česko mohlo vrátit k normálu někdy v září. K tomu je ale potřeba, aby alespoň polovina populace dostala vakcínu.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS BY SE MOHL VRÁTIT DO POLITIKY: VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ NEVYLUČUJE MOŽNOST, ŽE BY JEHO OTEC MOHL KANDIDOVAT SPOLEČNĚ S HNUTÍM TRIKOLÓRA

PŘIPOMÍNÁME: ANNA SLOVÁČKOVÁ ZNAMENALA KONEC JEDNÉ ŽIVOTNÍ ETAPY: «BYLO TO KRÁSNÝCH NĚKOLIK LET, ZA KTERÉ JSEM TAK VDĚČNÁ»

Share