Václav Klaus by se mohl vrátit do politiky: Václav Klaus mladší nevylučuje možnost, že by jeho otec mohl kandidovat společně s hnutím Trikolóra

Je možné, že se brzy bývalý prezident Václav Klaus opět vrátí do politiky. Portál Echo24.cz uvedl, že podle jejich informací by exprezident mohl být lídrem kandidátky hnutí Trikolóra v jednom z krajů. Jeho syn Václav Klaus mladší, který je lídrem hnutí Trikolóra, takovou možnost nevyloučil. Mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka však podobné informace označil za spekulace. Informoval o tom portál Echo24.cz.

Václav Klaus už nějakou dobu mluví o možném návratu do politiky. Tehdy ještě mluvil o tom, že neví, jak přesně by se měl vrátit, například kandidovat na prezidenta nebo kandidovat do Parlamentu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Nedávno naznačil pro CNN Prima News možný návrat do Sněmovny. Chtěl by sjednotit všechny občany, kteří nesouhlasí se současnou vládní politikou.

Podle něj přijatý pandemický zákon odporuje ústavním principům. Řekl také, že nedůvěřuje opozici, která je nyní v Parlamentu. Jmenoval pouze dvě hnutí, která se snaží něco dělat, a to Trikolóra a SPD.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Proto by chtěl, aby se všichni nespokojení se současnou politikou spojili. Nevyloučil ani možnost, že by mohl být lídrem nějakého nového politického subjektu.

Mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka vysvětlil trochu podrobněji to, o čem bývalý prezident hovořil. Například jeho slova o hnutí SPD a Trikolóře znamenala, že se jen tyto dvě hnutí snažily postavit proti neustálému prodlužování nouzového stavu a proti pandemickému zákonu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Ostatní údajně opoziční strany podle něj „pouze hrají hru na opozici“.

Objevily se také informace, že by Václav Klaus mohl kandidovat v jednom z krajů a údajně by to mohl udělat v hnutí Trikolóra. Píše o tom portál Echo24.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Petr Macinka řekl, že s největší pravděpodobností jsou tyto informace jen spekulací, proto je nepovažuje za smysluplné.

Zmínil také, že v poslední době bývalému prezidentovi píše hodně lidí, kteří ho žádají o návrat do politiky. Cení si jejich podpory, takže o něčem podobném teď přemýšlí.

Václav Klaus mladší / Zdroj: youtube.com

Možnost, že by exprezident mohl kandidovat společně s hnutím Trikolóra, však nevyloučil lídr hnutí a jeho syn Václav Klaus mladší. Konkrétní jména na kandidátce budou známa koncem tohoto měsíce.

PSALI JSME: BABIŠ ŘEKL, KDY SE SPUSTÍ REGISTRACE K OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU PRO LIDI S CHRONICKÝMI ONEMOCNĚNÍMI: SNÍŽIT SE MŮŽE I VĚKOVÁ HRANICE

PŘIPOMÍNÁME: „V SOUKROMÍ JSEM VELMI PLACHÁ“: GRETA THUNBERGOVÁ MLUVILA O TOM, JAK SE JÍ ŽIJE S ASPERGEROVÝM SYNDROMEM

Share