Pouze po vakcíně proti koronaviru: Google, Facebook a Netflix pustí do kanceláří jen očkované zaměstnance

Google, Facebook a Netflix budou po zaměstnancích vyžadovat, aby byli proti COVID-19 očkovaní, píše The Verge.

Generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai řekl svým zaměstnancům, že očkování bude předpokladem pro návrat do práce v kanceláři.

Google/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Požadavek společnosti Google se zřejmě bude vztahovat na zaměstnance v amerických kancelářích v „nadcházejících týdnech“ a dalších regionech v „nadcházejících měsících“.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: aa.com.fr

Google odloží oficiální návrat do kanceláří ze září na 18. října, protože se delta varianta koronaviru v USA stále šíří.

Netflix také bude požadovat, aby herci a část filmového štábu byli očkováni proti COVID-19. Společnost ale plánuje udělat z nové očkovací politiky některé výjimky. Zatím tyto informace nekomentuje.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: obltv.ru

Internetový gigant Facebook zdůraznil, že od svých zaměstnanců bude před jejich návratem do společných kanceláří v USA požadovat očkování proti covidu.

Facebook/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Facebook očekává, že se v říjnu vrátí k plné práci z kanceláře ve Spojených státech.

PSALI JSME: ÚČINNOST PROTI NÁKAZE KORONAVIREM: SPOLEČNOST PFIZER UVEDLA, ŽE SE ÚČINNOST JEJÍ VAKCÍNY PO ŠESTI MĚSÍCÍCH SNIŽUJE NA 84 PROCENT

PŘIPOMÍNÁME: V ČESKU UŽ BYLO APLIKOVÁNO PŘES 10 MILIONŮ DÁVEK VAKCÍN PROTI KORONAVIRU: DO KONCE LÉTA BY MĚLO BÝT ROZHODNUTO O PŘEOČKOVÁNÍ

Share