Šlachta prezentoval své politické hnutí Přísaha: chce se zúčastnit voleb do Sněmovny na podzim a nebude zvyšovat lidem daně a věk pro odchod do penze

Exředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta zakládá vlastní politické hnutí, které se bude jmenovat Přísaha. Program se bude zbývat bojí s korupci. Aby Šlachta mohl své hnutí rozjet peníze si půjčil. Chce se s ním účastnit podzimních voleb do Sněmovny. Informuje o tom web echo24.cz.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

„Nestojí za mnou žádný podnikatel, žádný miliardář,“ uvedl politik s tím, že velké peníze také nemá a finanční prostředky si s Tomášem Sochrem půjčili. Peníze chce využit na získání hlasů svých příznivců.

Šlachta chce, aby na policii nebyl činěn politický tlak a byly obnoveny specializované útvary. Rovněž bude prosazovat zrychlení jednání soudů, spravedlivé školství či dostupnost českých potravin.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Své uskupení označil jako „spravedlivý střed“. Rovněž dodal, že Přísaha nebude zvyšovat lidem daně a věk pro odchod do penze. Dalším bodem programu bude bezpečnost, kvalitní zdravotní péče či otázka migrace.

Kvůli vládním nařízením se setkání budou zatím konat ve formě drive-in debat, na které se bude jezdit auty. První se uskuteční v Brně.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Od roku 2008 do roku 2016 Šlachta byl ředitelem ÚOOZ. V roce 2013 byl zapleten do zásahu v kanceláří Petra Nečase. Nikdo tehdy nebyl ale odsouzen.

Svou práci v policii ukončil v roce 2016 a nastoupil do Generálního ředitelství cel a před minulým rokem tam skončil.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: VE STŘEDU BYLO ZAZNAMENÁNO 8 452 NOVÝCH PŘÍPADŮ A RIZIKOVÉ SKÓRE ZŮSTALO NA HODNOTĚ 68 BODŮ

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE SE KVŮLI ZVYŠUJÍCÍM POČTŮM NAKAŽENÝCH BUDE ZNOVU ZPŘÍSŇOVAT: OPATŘENÍ NAVRHNOU JEDNOTLIVÁ MINISTERSTVA

Share