Šíření koronaviru v Česku: ve středu bylo zaznamenáno 8 452 nových případů a rizikové skóre zůstalo na hodnotě 68 bodů

Rizikové skóre PES se už tři dny drží na hodnotě 68 bodů. I když index již dva týdny odpovídá 4. stupni, Česko zůstává v nejvyšším pátém pásmu. Zvýšilo se také číslo R na 0,98. Ve středu české laboratoře zaznamenaly 8 452 nových případů nakažení koronavirem. Informuje o tom Ministerstvo zdravotnictví.

V České republice přes měsíc platí opatření, která dopovídají 5. rizikovému stupni PES. Rozvolňování se zatím nepřipravuje a rovněž se odložily změny protiepidemického systému.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Vláda naopak přemýšlí o zpřísňování kvůli zvyšujícím se počtům nových případů.

Stále se také zvyšuje reprodukční číslo, které udává kolik lidí dokáže nakazit jeden člověk s covid-19. Za 11 dní vyrostlo z 0,68 na 0,98.

Covid-19 v České republice / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ke snížení ale došlo v průměru nakažených na 100 tisíc obyvatel. Klesl také podíl nakažených seniorů, což přispívá ke snížení celkového indexu PES.

Rizikové skóre bylo na maximu na začátku roku, když se dostalo na 90 bodů. Nyní má hodnotu 68 bodů.

Covid-19 v České republice / Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdravotnictví Jan Blatný chce v obnovením systému PES zohlednit vytížení nemocnic. Pro rozvolňování je podle něho potřeba, aby v nemocnicích zůstávalo maximálně 3000 pacientů. Nyní zdravotnickou péči potřebují přibližně 6000 lidí s koronavirem.

Ve středu v Česku přibylo 8 452 nových případů. Provedeno bylo 28 993 PCR testů.

Covid-19 v České republice / Zdroj: mzcr.cz

Od začátku epidemie se v ČR nakazilo koronavirem přes 964 tisíc lidí a 851 tisíc se již vyléčil. Koronavirus si také vyžádal 15 944 obětí.

PSALI JSME: BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE SE KVŮLI ZVYŠUJÍCÍM POČTŮM NAKAŽENÝCH BUDE ZNOVU ZPŘÍSŇOVAT: OPATŘENÍ NAVRHNOU JEDNOTLIVÁ MINISTERSTVA

PŘIPOMÍNÁME: HUSÁK KVŮLI SELHÁNÍ PŘIJDE O ČÁST PŘÍJMU: U POLICIE UŽ MÁ NOVÉ MÍSTO

Share