Babiš prohlásil, že se kvůli zvyšujícím počtům nakažených bude znovu zpřísňovat: opatření navrhnou jednotlivá ministerstva

Premiér Andrej Babiš avizoval, že se jeho vláda ve čtvrtek bude zabývat možným zpřísňováním protiepidemických opatření. Své návrhy předloží jednotlivá ministerstva. Předseda vlády nevidí možnost rozvolňování ve dnešní době a naopak předpokládá, že se restrikce zpřísní. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Žádné rozvolňování není vůbec na stole. Opak je pravdou,“ prohlásil Babiš s tím, že počty nakažených se znovu zvyšují.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministerský předseda zdůraznil, že lidé, kteří opatření dodržují jsou rozhořčení, že vláda to nevymáhá od ostatních, kteří to nedělají. Další část občanů ale nechce restrikce dodržovat a vadí jím zpřísňování.

Dnes kabinet podle Babiše bude přemýšlet o tom, jak efektivněji epidemii zvládat. Jednotlivá ministerstva by měla předložit návrhy vlastních opatření. „Musíme určitě zpřísňovat,“ vysvětlil premiér a dodal, že se počty nakažených znovu zvyšují a to je špatný signál.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš se také omluvil za nedorozumění kolem informací ohledně termínů očkování. Tvrdí, že obyčejné doporučení resortu zdravotnictví bylo špatně pochopeno. Věří, že se to už nikdy opakovat nebude.

Premiér uvedl, že by chtěl, aby komunikace s ministrem Janem Blatným byla lepší a nesouhlasí s některými jeho výroky. Jako nevhodnou označil debatu o obětech koronaviru.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec Babiš řekl, že se vláda nezabývala úpravami protiepidemického systému PES, protože důležitější otázkou bylo zpřísňování.

PSALI JSME: ZA INCIDENT VE SNĚMOVNĚ VOLNÉMU HROZÍ OBROVSKÁ POKUTÁ: SITUACI ŘEŠÍ TAKÉ POLICIE

PŘIPOMÍNÁME: ŽÁDNÉ ZMĚNY V PROVOZU ŠKOL OD 1. ÚNORA NEBUDOU: ROBERT PLAGA OZNÁMIL, ŽE VŠE ZŮSTANE, JAK TOMU BYLO V POSLEDNÍCH TÝDNECH

Share