„Poslanci budou mít dva měsíce prázdnin, kdežto my budeme makat“: Andrej Babiš uvedl, že dovolenou v příštích dvou měsících neplánuje, hodlá pracovat

Je možné, že předseda vlády Andrej Babiš letos v létě navštíví Jižní Koreu a Vietnam s cílem podpořit tuzemské exportéry. Letos v létě však dovolenou neplánuje, hodlá pracovat. Informuje o tom portál iDNES.cz.

Loni v létě si Andrej Babiš chtěl trochu odpočinout, a tak letěl na dovolenou na Krétu. Kvůli tomu ho kritizovali zástupci opozičních stran. Plány na letošní léto má proto jiné.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér ve středu poskytl rozhovor pro TV Nova, v němž uvedl, že je velká pravděpodobnost, že začátkem srpna odletí do Vietnamu.

Podle něj o tom ho přesvědčili čeští exportéři. Řekl také, že má dobré přátelské vztahy s vietnamskými nejvyššími politiky, například s jejich bývalým předsedou vlády a současným prezidentem.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ve Vietnamu žije téměř 100 milionů lidí a podle názoru českého premiéra to může být obrovský trh pro tuzemské exportéry.

Předpokládá také, že letos v létě možná navštíví ještě Jižní Koreu. Dovolenou v příštích dvou měsících však neplánuje, hodlá pracovat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Nepojedu, abyste mi to zase nevyčítali. Budeme mít celé léto plno práce,“ uvedl Andrej Babiš.

Zhruba totéž řekl i v úterním rozhovoru pro Rádio Z. Chtějí pracovat a také chtějí lidi přesvědčit, že je třeba se očkovat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Poslanci budou mít dva měsíce prázdnin, kdežto my budeme makat,“ řekl Andrej Babiš. Dodal také, že na kampaň nebude mít čas.

Loni v srpnu premiér odletěl na dovolenou na ostrov Kréta. Tehdy ho kritizovala řada představitelů opozičních stran. Vyčítali mu, že odletěl na dovolenou, zatímco epidemie koronaviru ze země nikam nezmizela.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér však tehdy žádal Čechy, aby lépe strávili dovolenou v tuzemsku a nikam nejezdili. Tehdy vysvětloval, že jeho dovolená už byla zaplacená.

PSALI JSME: ZÁJEM O OČKOVÁNÍ POSTUPNĚ OCHABUJE: JAK ODBORNÍCI NAVRHUJÍ MOTIVOVAT LIDI K VAKCINACI

PŘIPOMÍNÁME: KRÁSNÁ RODINA: ALEC BALDWIN SE POPRVÉ OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI SE SVOU MANŽELKOU A ŠESTI DĚTMI

Share