Zraněný slon přišel prosít pomoc u lidi: Jak vše dopadlo

To, co se stalo tomuto obrovskému zvířeti, umožňuje neztratit víru v milosrdenství. Jednoho dne slon málem zemřel, protože ho trefil pytlák.

Slon přišel k lidem pro pomoc / Zdroj: duck.show

Kulka však uvízla v husté čelní kosti a způsobila infekci, která se dostala do rány. Mohutné zvíře mohlo zemřít na septický šok, ale on se vydal pro pomoc za lidmi do vesnice.

Zpočátku pracovníci Národního parku nemohli pochopit, proč k nim slon míří. Báli se, že rozzuřené zvíře zaútočí. Když se však zraněný slon přiblížil blíž, strážníci pochopili, proč za nimi přišel.

Slon přišel k lidem pro pomoc / Zdroj: duck.show

Okamžitě byli přivoláni záchranáři a veterináři. K vyšetření zvířete oni používali ampulí s uspávací látkou, čímž zvíře znehybnili.

Poté, co lékaři díky přenosnému rentgenovému zařízení zjistili, že slon nemá vnitřní zranění, rozhodli se pro operaci a ošetření infikované rány.

Slon přišel k lidem pro pomoc / Zdroj: duck.show

Přeprava obrovského zvířete byla nežádoucí, proto byla operace provedena na místě. Vytáhnout kulku nebylo snadné, protože byla pevně zaseknutá v lebce.

Všechno však proběhlo dobře: munice byla odstraněna, rána byla vyčištěna, ošetřena antiseptikem a sešita. Obrovský pacient pod dohledem lékařů se probudil a vzpamatovával se z narkózy.

Slon přišel k lidem pro pomoc / Zdroj: duck.show

PSALI JSME: CELÉ DĚTSTVÍ MOJE DCERA TAHALA DOMŮ KOŤATA A ŠTĚŇATA: A NEDÁVNO SE ROZHODLA PŘIVÉST DOMŮ DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: FLORIDA SE STALA NOVÝM EPICENTREM ŠÍŘENÍ COVID-19 V USA

Share