„Zmrazíte platy těm, kteří jsou placeni nejhůře“: Michal Šmarda kritizoval vládu. Marian Jurečka připomněl, že předchozí vláda zvýšila státní výdaje

Šéf sociálních demokratů Michal Šmarda kritizoval vládu kvůli zmrazení platů některých státních zaměstnanců. Podle něj to bude mít negativní dopady především na ty občany, kteří pobírají nízké platy. Šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) mu odpověděl, že předchozí vláda ANO a ČSSD zvýšila výdaje státu o 90 procent. Nový kabinet se proto snaží situaci řešit. Mluvili o tom v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Marian Jurečka uvedl, že růst mezd některých zaměstnanců byl letos zastaven. Dělají ale i některé jiné kroky, například se zvýšila sleva na poplatníka. Snaží se také podporovat rodiny a domácnosti.

Michal Šmarda ale upozornil, že negativní dopady zmrazení platů pocítí především nejchudší občané. Mluvil například o kuchařkách ve školách nebo o školnících.

Michal Šmarda / Zdroj: youtube.com

„Zmrazíte platy těm, kteří jsou placeni nejhůře, to je špatně,“ uvedl Michal Šmarda. Pokud by podle něj vláda chtěla šetřit, dalo by se to dělat zefektivněním. Dodal, že jsou připraveni vládě v tom i pomoci.

Marian Jurečka ale znovu zopakoval, že to hodlá řešit slevou na poplatníka. Uvědomuje si, že situace se kvůli inflaci zhoršila, ale díky slevě budou mít daňoví poplatníci více peněz, a to 15 až 20 tisíc Kč za rok.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Předseda ČSSD také řekl, že nová vláda začala nabírat mnoho úředníků. Podle něj je problém, kolik zaměstnanců je v centrální úrovni. Dodal, že by zatleskal vládě, kdyby se podařilo snížit počet zaměstnanců.

Ministr ale připomněl vládu hnutí ANO a sociálních demokratů. Řekl, že za vlády minulého kabinetu výdaje státu vzrostly o 90 procent. Dodal také, že v minulosti se zvýšil počet státních zaměstnanců i pedagogů.

Michal Šmarda / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „NEBYLO BY DOBRÉ, ABY EVROPSKÉ ZEMĚ BYLY PŘÍLIŠ ZÁVISLÉ NA RUSKU“: PETR FIALA PROMLUVIL O ROZVOJI ČESKÉ ENERGETICKÉ POLITIKY

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA PETRA FIALY VYUŽÍVÁ OCHRANKU STEJNĚ, JAKO MINULÝ KABINET: JEDEN MINISTR JI ALE ODMÍTL

Share