„Nebylo by dobré, aby evropské země byly příliš závislé na Rusku“: Petr Fiala promluvil o rozvoji české energetické politiky

Předseda vlády Petr Fiala se domnívá, že současná energetická krize v Evropě je pro ČR ještě jeden důvod, proč by jádro mohlo být považováno za čistý zdroj energie. Český premiér to řekl po schůzce s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Nebylo by dobré, aby evropské země a jejich energetická soběstačnost byly příliš závislé na Rusku,“ uvedl Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že už nyní lze říci, že postoj české vlády v energetické politice je správný. Prohlásil, že nechceme být závislí na plynu, který do Evropy dodává Ruská federace.

Domnívá se, že by jádro mohlo být považováno za čistý zdroj energie. Podle něj je nyní velmi důležitá věc, abychom mohli mít jadernou energetiku. Řekl také, že plyn by měl být přechodným zdrojem energie.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Zdůraznil, že oba tyto zdroje energie jsou pro Česko nyní velmi důležité. Pokud se bude vyvíjet jaderná energetika a obnovitelné zdroje, tak to podle něj umožní, aby náš stát byl méně závislý na ruském plynu. Přesně tak by se podle jeho názoru měla rozvíjet česká energetická politika.

Ve čtvrtek se konala schůzka Petra Fialy a předsedy Evropské rady Charlese Michela. Diskutovali především o přípravě českého předsednictví v Radě EU, které by mělo začít 1. července letošního roku.

Charles Michel / Zdroj: youtube.com

Česko podle něj hodlá nalézat dobré vztahy se zeměmi EU. Dodal, že chce, aby náš stát byl v evropské politice v rámci EU aktivní.

PSALI JSME: IMUNOLOG JIŘÍ ŠINKORA ŘÍKÁ, ŽE PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ JE ZBYTEČNÉ UTRACENÍ PENĚZ, PROTOŽE OMIKRON POTKÁ KAŽDÉHO: „ZPŮSOBUJE VYSOKÝ POČET NAKAŽENÝCH A MALÝ POČET ONEMOCNĚNÍ“

PŘIPOMÍNÁME: PREZIDENT MILOŠ ZEMAN PROMLUVIL O SVÉM ZDRAVÍ: „HŮL V LEVÉ RUCE A BODYGUARD MĚ DRŽÍ ZA PRAVOU RUKU“

Share