Žena od dětství měla nadváhu, ale rozhodla se změnit: jak nyní vypadá

Britce Elizabeth Watkins se podařilo zhubnout tak, že ji ani vlastní matka nepozná na ulici, a to doslova! Dříve Watkins vážíla 169 kilogramů. Ona nemohla vést plnohodnotný život a často své radostí a smutek zajídala. Pak ona uslyšela o možností operace, která jí zcela změnila život.

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Dívka vyrůstala v rodině s tureckými a arménskými kořeny, což znamenalo, že velká rodina se často scházela pohromadě.

Elizabeth jedla i když se z něčeho radovala, i když byla smutna. A po rozvodu jejích rodičů, dívka začala jíst ještě více. A právě tehdy Elizabeth si začala všímat, že její nadváha jí brání žít plnohodnotný život.

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Pro Elizabeth bylo dost obtížné dokonce vstát z postele nebo pohovky, samozřejmě že i osobní život díval neměla. Elisabeth však měla štěstí, že nahlas lidé nekomentovali její vzhled, ale jejich pohledy hovořily samy za sebe. Navzdory tomu se Elizabeth snažila chránit před ostatními:

„Schovávala jsem se před lidmi a vybudovala si bezpečný svět, kde jsem komunikovala jen s těmi, kteří mě znali. Od všeho, co by mě mohlo dostat z komfortní zóny, jsem se distancovala.“

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Elizabeth se dozvěděla, že její známá udělala podvázaní žaludku a rozhodla se to zkusit také.

Dívka, která tehdy vážila 169 kilogramů, se rozhodla pro operaci v květnu 2017. Ale jen na operací dívka nespoléhala: Elizabeth výrazně snížila svůj denní příjem kalorií (na 700) a zcela změnila svůj postoj k jídlu. Nejprve za měsíc dívka ztratila 6 kilogramů, ale pak mírně zvýšila počet kalorií, na 1200 denně. Díky operaci a změně jídelníčku v lednu 2019 vážila Elizabeth už jen 74 kilogramů.

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Během této doby se Elizabeth podařilo nejen zhubnout, ale také se zamilovat a zasnoubit! Teď dívku poznává málokdo, dokonce i její vlastní matka. Jak vypráví Elizabeth, občas se stane, že její máma může projít kolem ní, a ani nepozdraví.

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

Elizabeth Watkins / Zdroj: kenguru.plus

PSALI JSME: BLOGERKA ZHUBLA ZA MĚSÍC 11 KILOGRAMŮ, KDYŽ AMERICKÉ RYCHLÉ OBČERSTVENÍ NAHRADILA JAPONSKÝM

PŘIPOMÍNÁME: ZHUBLA O 408 KG A OPUSTILA MANŽELA: JAK NYNÍ ŽIJE NEJTLUSTŠÍ ŽENA NA SVĚTĚ

Share