Šíření koronaviru v Česku: ve středu přibylo nejvíce nových případů od poloviny května a zvyšuje se počet lidí v nemocnicích

V Česku ve středu přibylo 732 nové případy nakažení koronaviru. Jedná se o největší přírůstek od poloviny května. Laboratoře provedli kolem 19 tisíc PCR testů a více než 46 tisíc antigenních testů.

Zvyšuje se počet pacientů, kteří potřebují lékařskou péči. Aktuálně jich je 237. 34 lidí je v těžkém stavu. Informuje o tom web idnes.cz.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Reprodukční číslo se také zvýšilo a je na úrovni 1,15. Číslo R ukazuje, kolik jeden pozitivní pacient průměrně může nakazit lidí kolem sebe. Pokud je nad jedničkou, znamená to, že epidemie posiluje.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Stoupla i incidence nových případů v přepočtu na 100 000 obyvatel na 33 případy. Největší nárůst za sedm dní zaznamenal Jihomoravský kraj. K poklesu došlo na Liberecku, Karlovarsku či Pardubicku.

Test na koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: ua.news

Největší incidence je nyní ve hlavním městě Praha a to 53 pozitivní případy za 7 dní na 100 000 obyvatel. Na druhém místě je Moravskoslezsko s 47 případy.

Poměr pozitivních testů se drží pod 5 %, což podle WHO znamená, že epidemie je pod kontrolou.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ MUSÍ ŘEŠIT VELKÝ KONFLIKT UVNITŘ STRANY: PIRÁTŮM SE NELÍBÍ KANDIDÁT NA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ONDŘEJ DOSTAL A OSTŘE HO ZKRITIZOVALI ZA POSTOJ K VAKCÍNĚ

PŘIPOPMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ DOSTAL POKUTU 250 TISÍC KČ: ZA CO BYL PREMIÉR POKUTOVÁN

Share