Zelenskyj vyzval Ukrajince, aby se vrátili domů a nastartovali ekonomiku: „Nebudeme se muset ponižovat a žádat o peníze“

V současné době je deficit ukrajinského rozpočtu sedm miliard eur měsíčně.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: tsn.ua

Ukrajinci, kteří odjeli ze země přes totální ruskou invazi, se musí vrátit domů, aby podpořili ekonomiku.

Oznámil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při komunikaci s ukrajinskými novináři.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: YouTube

Podle hlavy státu je třeba se připravit na všechny možné scénáře a nečekat, až skončí ostřelování. Nyní je deficit ukrajinského rozpočtu sedm miliard eur měsíčně.

„Jsou to platy, důchody, sociální podpora. Máme deficit sedm miliard eur. Náročná situace. Tyto částky zná každý: USA, Evropská unie, Británie. A mimochodem, na konci měsíce budeme moci vidět, jak nás podporují někteří partneři,“ řekl prezident Ukrajiny.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: YouTube

Dodal také, že partneři budou Ukrajině pomáhat i v budoucnu a zároveň nemusí počítat s trvalou ekonomickou podporou. Proto vyzývá k návratu Ukrajinců domů a zahájení podnikání.

„Nikdo vám nedá přesnou odpověď. Mohou se vrátit Rusové? Mohou. Ale je nutné, aby město Kyjev fungovalo? Sto procent. Těch sedm miliard eur, o kterých jsem mluvil dříve, pro náš stát je jako nic. Pokud budou lidé pracovat, nebudeme se muset ponižovat a žádat o nějaké peníze. K tomu je nutné, aby země fungovala a žila,“ zdůraznil Volodymyr Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: USA KOMENTOVALO RUSKÉ HROZBY KVŮLI POMOCI UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: RAKOUSKÝ KANCLÉŘ: PUTIN SI ŽIJE VE VLASTNÍM SVĚTĚ A VĚŘÍ VE SVÉ VÍTĚZSTVÍ NA UKRAJINĚ

Share