Okradli seniory o více, než 200 milionů korun: Český holding nyní čelí obvinění z podvodu

V jednom brněnském obchodním domě Vichr, který se nachází prakticky v samotném centru Brna, ještě před nějakou dobou fungovalo více společnosti z holdingu Ramfin.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Firmy, které s holdingem Ramfin souvisí, jsou nyní po republice zavřené. Podle policie si pracovníci nezákonně okradli své klienty o 234 milionů korun.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Čtyři lidé z holdingu nyní čelí obvinění z podvodu. Jejich hlavní klientelou bylo senioři, kterým své služby poskytovali. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Mezi služby patří rady ohledně řemeslníků, slevové karty a taky „investice“ do dluhopisů a další druhy poradenství.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Lidem hlavně vnucovali své produkty, za které brali větší peníze. I když po republice mají své pobočky zavřené, podnik fungovat bude. Nyní hledají nové prostory pro činnost.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Budeme na jiném místě, abychom s tou kauzou nebyli nijak spojováni,“ řekl Petr Klimčík, majitel Národního centra úspor a firmy Národní energie, jejichž služby se seniorům nabízeli lidé v obchodním domě Vichr.

PSALI JSME: VLÁDA CHCE KONTROLOVAT MARŽE U POTRAVIN: PODLE EKONOMA BY DÍKY TOMU MOHLY CENY KLESNOUT

ČTĚTE TAKÉ: EVA BUREŠOVÁ BYLA NEPŘÍJEMNĚ PŘEKVAPENA CENAMI VĚCÍ PRO MAMINKY A MIMINKA: ZPĚVAČKA NABÍDLA FIRMÁM ZAJÍMAVOU SPOLUPRÁCI, ABY POMOHLY DALŠÍM MAMINKÁM

Share