USA komentovalo ruské hrozby kvůli pomoci Ukrajině

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price prohlásil, že nic nezastaví administrativu prezidenta Joea Bidena před pokračováním podpory Ukrajiny, uvedla CNN.

Pomoc Ukrajině od USA / Zdroj: mil.in.ua

Na otázku o dopadu diplomatické zprávy z Ruska, která varuje Spojené státy před dodávkami zbraní Ukrajině, Price odpověděl:

„Rusové mluvili poněkud soukromě, něco říkali veřejně; nic nás nemůže odradit od strategie, kterou dodržujeme,“ zdůraznil mluvčí ministerstva zahraničí.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price / Zdroj: YouTube

Price také poznamenal, že „není schopen potvrdit žádnou soukromou diplomatickou korespondenci“.

„Pokud je obvinění Ruska, že Spojené státy a naši partneři po celém světě poskytují našim ukrajinským partnerům bezpečnostní pomoc v miliardách dolarů, je to přesně to, o co naši ukrajinští partneři žádali, a že naši ukrajinští partneři tuto bezpečnostní pomoc využívají s mimořádným účinkem odrazit tuto ruskou agresi, no, pak jsme vinni, jak bylo řečeno,“ dodal Price.

Pomoc Ukrajině od USA / Zdroj: mil.in.ua

Média již dříve uvedla, že Rusko tento týden zaslalo Spojeným státům oficiální diplomatickou nótu s varováním, že dodávky „nejcitlivějších“ zbraňových systémů USA a NATO Ukrajině „přilévají olej do ohně“ konfliktu a mohou vést k „nepředvídatelným následky“.

Nedávno, a to 13. dubna, vyšlo najevo, že Spojené státy vyčlenily pro Ukrajinu dalších 800 milionů dolarů na zbraně: dělostřelectvo, obrněná vozidla, vrtulníky.

Během Bidenova funkčního období poskytly Spojené státy Ukrajině více než 2,4 miliardy dolarů na bezpečnostní pomoc, z čehož 1,7 miliardy dolarů přišlo poté, co Rusko 24. února zahájilo rozsáhlou invazi na Ukrajinu.

Pomoc Ukrajině od USA / Zdroj: mil.in.ua

PSALI JSME: RAKOUSKÝ KANCLÉŘ: PUTIN SI ŽIJE VE VLASTNÍM SVĚTĚ A VĚŘÍ VE SVÉ VÍTĚZSTVÍ NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ O MOŽNÉ MÍROVÉ SMLOUVĚ S RUSKEM: „PROMIŇTE, VIDĚLI JSME, CO BYLO V BUČE“

Share