Zelenskyj o možné mírové smlouvě s Ruskem: „Promiňte, viděli jsme, co bylo v Buče“

Smlouva o míru s Ruskou federací by se mohla skládat ze dvou samostatných dokumentů, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Mírová smlouva s Ruskem se může skládat ze dvou dokumentů. Jeden by se měl týkat bezpečnostních záruk pro Ukrajinu, druhý ohledně vztahů s Ruskou federací.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Podle mě to mohou být dva různé dokumenty. Bezpečnostní záruky od těch, kteří jsou připraveni na tyto bezpečnostní záruky. A samostatný dokument s Ruskem.

Moskva by chtěla mít jednu smlouvu, která by obsahovala řešení všech otázek. Ne všichni se však tak docela vidí u stolu s Ruskou federací. Jedním z nich jsou bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, druhým pak dohody s Ruskou federací.

Buča/ ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Rusko chce, aby všechno bylo v jednom dokumentu a lidé říkají: Promiňte, viděli jsme, co bylo v Buče, okolnosti se mění.“

Zelenskyj a Putin/ Zdroj: YouTube

Zelenskyj řekl, že Spojené království, Spojené státy, Itálie a Turecko demonstrují svou připravenost stát se garanty bezpečnosti Ukrajiny, ale stále neexistuje žádná konečná odpověď od nikoho.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Zelenskyj již dříve uvedl, že různé země jsou připraveny poskytnout Ukrajině různé záruky a pomoc a že nebude možné vyřešit všechny problémy s Ruskem jedním „balíčkem“ dohod.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: VELVYSLANEC UKRAJINY V ČR PEREBYINIS PODĚKOVAL ZA POMOC: TAKÉ IRONICKY PODĚKOVAL RUSKU

PŘIPOMÍNÁME: DVAKRÁT MÉNĚ UPRCHLÍKŮ: KOLIK UKRAJINCŮ V PÁTEK PROŠLO SPECIÁLNÍM PRAŽSKÝM CENTREM

Share